Zakup ładowarki

Gmina Świebodzin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00201742
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00201742/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-16 12:24
Lokalizacja
Świebodzin, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9d6f3989-b59e-4f16-9c27-64850fb22804
Identyfikator
9270009197
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górniczeMaszyny i sprzęt budowlany

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00201742 z dnia 2026-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup ładowarki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świebodzin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770534

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Świebodzin

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.swiebodzin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.swiebodzin.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1284190

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup ładowarki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9d6f3989-b59e-4f16-9c27-64850fb22804

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201742

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057915/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup ładowarki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00178785

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 1 sztuki fabrycznie nowej ładowarki. Rok produkcji ładowarki to minimum 2024 rok. Pojazd musi być nowy, nigdy nie używany, pozbawiony wad fabrycznych, spełniający obowiązujące aktualne normy spalin. Dostarczony pojazd musi być przygotowany do rejestracji. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia pod adres tj. 66-200 Świebodzin ul. Cegielniana 2 wraz
z wszystkimi niezbędnymi dokumentami potrzebnymi do rejestracji. Ładowarka musi być w pełni sprawna i gotowa do natychmiastowego użytkowania. Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia wskazanych przez zamawiającego pracowników, pod wyżej wskazanym adresem.
2. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji zamówienia zostały zawarte w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43300000-6 - Maszyny i sprzęt budowlany

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, iż oferta z najniższą ceną (325 089,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (200 000,00 zł), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty z najniższą ceną.
2026-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy