"Dostawa energii elektrycznej do obiektów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu"

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00201757
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00201757/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-16 12:27
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7eb3953f-0dfa-45e2-a57e-00fe04e0cc86
Identyfikator
7781128625
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
514 994,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00201757 z dnia 2026-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
"Dostawa energii elektrycznej do obiektów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275808

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Marcinkowskiego 29

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-967

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: joanna.pakulska@uap.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uap.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7eb3953f-0dfa-45e2-a57e-00fe04e0cc86

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Dostawa energii elektrycznej do obiektów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7eb3953f-0dfa-45e2-a57e-00fe04e0cc86

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201757

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028004/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa energii elektrycznej do obiektów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00145267

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UAP/PN/3/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne (Dz.U z 2024 r. poz. 266 z póź. zm.), zwanej dalej zakupem energii elektrycznej dla obiektów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na potrzeby eksploatacji budynków oraz lokali i obiektów użytkowych, zlokalizowanych na terenie województwa wielkopolskiego, na obszarze działania ENEA Operator Sp. z o. o.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki wykonania zamówienia oraz zasady współpracy przedstawione są odpowiednio w załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w załączniku nr 5 do SWZ – Wzór umowy.
Wielkość zamówienia określona jest wielkością szacunkową obliczoną na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej oraz określa wielkości, na podstawie których Wykonawcy zobowiązani są obliczyć cenę swojej oferty. Rzeczywiste zużycie energii w czasie obowiązywania umowy może być mniejsze od wartości określonej powyżej. Szczegółowe informacje dot. poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione są w zestawieniu zbiorczym ujętym w załączniku nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia. Odpowiedzi udzielane przez Zamawiającego na pytania składane przez Wykonawców należy uwzględnić w wycenie ofertowej.

Zamawiający nie podzielił zamówienia na części. Dostawa energii elektrycznej będzie się odbywać do obiektów należących do Zamawiającego. Wybór kilku Wykonawców, którzy realizowaliby przedmiotowe zamówienie, powodowałby nadmierne trudności rozliczeniowe. Podział zamówienia na części wiązałby się z nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 514994,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 731151,36 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 514994,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 777-00-20-640

7.3.3) Ulica: ul. Pastelowa 8

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-198

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 514994,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-05-15 do 2027-05-15
2026-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy