(20-26) Opieka serwisowa dla systemu centralnej sterylizacji (Medok)

SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 1 IM. DR. A. JURASZA W BYDGOSZCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00202103
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00202103/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-16 13:42
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-773fe778-09bd-4518-ae3c-f6eea9863054
Identyfikator
5542231069
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF WRÓBLEWSKIWarszawa, PL · lot 0
371 952 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00202103 z dnia 2026-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
(20-26) Opieka serwisowa dla systemu centralnej sterylizacji (Medok)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 1 IM. DR. A. JURASZA W BYDGOSZCZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001126074

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Marii Curie Skłodowskiej 9

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-094

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.grocholska@jurasza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jurasza.umk.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

(20-26) Opieka serwisowa dla systemu centralnej sterylizacji (Medok)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-773fe778-09bd-4518-ae3c-f6eea9863054

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202103

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184735

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający posiada wdrożony i eksploatowany system MEDOK, wykorzystywany do obsługi procesów centralnej sterylizacji.
Zakres zamówienia wymaga ingerencji w architekturę systemu, jego mechanizmy integracyjne, bazę danych oraz warstwę aplikacyjną.
Wdrożenie rozwiązania alternatywnego wymagałoby wymiany całego systemu, migracji danych, przeprowadzenia pełnego wdrożenia, ponownego przeszkolenia personelu. Na rynku brak jest podmiotów mogących dokonać modyfikacji systemu MEDOK bez zgody producenta oraz bez dostępu do kodu źródłowego.
Wykonawca na etapie analizy rynku przedstawił oświadczenie potwierdzające, iż jest autorem, producentem i zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jedynym i wyłącznym posiadaczem kodów źródłowych i majątkowych praw autorskich oraz praw handlowych do oprogramowania więc jako jedyny wykonawca może świadczyć przedmiotową usługę.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NLZ.2026.271.20

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 327130,08 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja opieki serwisowej dla systemu centralnej sterylizacji zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 3 do przedmiotowego zaproszenia.
Zamówienie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) i b) ustawy Pzp - usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, gdyż nie istnieje żadne rozwiązanie alternatywne ani zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Zamawiający posiada wdrożony i eksploatowany system MEDOK, wykorzystywany do obsługi procesów centralnej sterylizacji.
Zakres zamówienia wymaga ingerencji w architekturę systemu, jego mechanizmy integracyjne, bazę danych oraz warstwę aplikacyjną.
Wdrożenie rozwiązania alternatywnego wymagałoby:
• wymiany całego systemu,
• migracji danych,
• przeprowadzenia pełnego wdrożenia,
• ponownego przeszkolenia personelu.
Działania takie byłyby nieproporcjonalne kosztowo oraz organizacyjnie, a także generowałyby istotne ryzyko przerwy w udzielaniu świadczeń zdrowotnych.
Na rynku brak jest podmiotów mogących dokonać modyfikacji systemu MEDOK bez zgody producenta oraz bez dostępu do kodu źródłowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Krzysztof Wróblewsk prowadzący działalność gospodarczą po firmą ELMI Systemy Automatyki w spadku

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1130056620

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 371952,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

2026-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi