Dostawa serwerów oraz sprzętu informatycznego

Gmina Stepnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00202562
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00202562/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-16 15:26
Lokalizacja
Stepnica, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4c6618ea-c908-4a48-ae81-833b6532e7fa
Identyfikator
8560008633
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różny sprzęt komputerowyPakiety oprogramowania i systemy informatyczneSerwery

Wykonawcy

2 przyznane

TOMASZ ŁAPAOstrowiec Świętokrzyski, PL · lot 0
65 690 PLN
SYSTEM-IT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWASzczecin, PL · lot 1
111 939 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00202562 z dnia 2026-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa serwerów oraz sprzętu informatycznego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stepnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684338

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 4

1.5.2.) Miejscowość: Stepnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-112

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@stepnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.stepnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://stepnica.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa serwerów oraz sprzętu informatycznego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c6618ea-c908-4a48-ae81-833b6532e7fa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202562

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053970/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Zakup sprzętu IT Cyberbezpieczna Gmina

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt dofinansowany z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00062441

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AOŚ.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 137741,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1
Dostawa sprzętu informatycznego:
1. Access Point klasy Enterprse – 5 szt.
2. Zasilacze UPS
a) Zasilacze UPS 1000W – 6 szt.
a) Zasilacze UPS 700W – 4 szt.
b) Zasilacze UPS 480W – 16 szt.
3. Dysk do macierzy serwerowej – 5 szt.
4. Dysk Synology do serwera kopii zapasowych 6 TB – 10 szt.
5. Serwer kopii zapasowych NAS – 1 szt.
6. Switch Zarządzalny – 1 szt.
Sprzęt musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 r. Nie może to być sprzęt prototypowy, musi pochodzić z seryjnej produkcji.
Szczegółowy opis przedstawiono w specyfikacjach, które stanowią załącznik nr 3 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym markę i model/nazwa pozwalająca na weryfikację oferowanych parametrów oraz rok produkcji. W przypadku nie wskazania powyższego w treści oferty skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48820000-2 - Serwery

4.5.5.) Wartość części: 55741,75 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć 2
Dostawa serwerów:
Serwer AD – 2 szt.
Serwer na Disaster Recovery lub równoważny – 1 szt.
Serwer zarządzający kopiami zapasowymi – 1 szt.
Sprzęt musi być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 r. Nie może to być sprzęt prototypowy, musi pochodzić z seryjnej produkcji.
Szczegółowy opis przedstawiono w specyfikacjach, które stanowią załącznik nr 3 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym markę i model/nazwa pozwalająca na weryfikację oferowanych parametrów oraz rok produkcji. W przypadku nie wskazania powyższego w treści oferty skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.5.) Wartość części: 82500 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 65690,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 65977,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 65690,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Power Komputery Tomasz Łapa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6612143509

7.3.3) Ulica: Ludwika Waryńskiego 53a

7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

7.3.5) Kod pocztowy: 27-400

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 65690,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-03-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 111939,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 111939,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 111939,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SYSTEM-IT Sp. z o.o. sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8522621165

7.3.3) Ulica: Zygmunta Krasińskiego 10 lok. 17

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-435

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 111939,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-03-31
2026-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy