„Świadczenie usług Ratownictwa Wodnego i Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej w obiekcie Basen Zewnętrzny ,,GRZYBEK” przy ul. 3 Maja 50 w Polkowicach”

Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00202978
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00202978/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-17 09:09
Lokalizacja
Polkowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b6ee99f3-fcab-46f6-b0a3-ea1da81cbd1c
Identyfikator
5020064939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Służby ratowniczeUsługi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa

Wykonawcy

1 przyznane

Konsorcjum firm: Fundacja Wodna Służba Ratownicza oraz Bud - Blok Karol WasielewskiWrocław, PL · lot 0
284 515,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00202978 z dnia 2026-04-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usług Ratownictwa Wodnego i Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej w obiekcie Basen Zewnętrzny ,,GRZYBEK” przy ul. 3 Maja 50 w Polkowicach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020652023

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 3 Maja 51

1.5.2.) Miejscowość: Polkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 746 90 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ppk.polkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ppk.polkowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ppk_polkowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie powierzonym zasobem nieruchomości gminy Polkowice

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Świadczenie usług Ratownictwa Wodnego i Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej w obiekcie Basen Zewnętrzny ,,GRZYBEK” przy ul. 3 Maja 50 w Polkowicach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6ee99f3-fcab-46f6-b0a3-ea1da81cbd1c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202978

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018703/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług Ratownictwa Wodnego i Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej w obiekcie Basen Zewnętrzny ,,GRZYBEK” przy ul. 3 Maja 50 w Polkowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00156275

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZPA.231.3.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 268992,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie obejmuje świadczenie usług ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy przedlekarskiej w obiekcie Basen Zewnętrzny ,,GRZYBEK” przy ul. 3 Maja 50 w Polkowicach w sezonie letnim 2026 r. Zakres przedmiotu umowy obejmuje:
1) Świadczenie usług na basenie zewnętrznym, wykonywanych na:
a) basenie sportowym o powierzchni 840m³ (wymiar niecki 16,1m x 25,00m),
b) basenie dziecięcym grzybek o powierzchni 215m³ (kształt nieregularny) wraz ze zjeżdżalnią wodną zewnętrzną w kształcie grzybka,
c) basenie rekreacyjnym o powierzchni 801m³ (kształt nieregularny) wraz z dwiema zjeżdżalniami (rura + 4 torowa), rwącą rzeką, masażami, siatką (piramida) i huśtawką,
d) basen brodzik o powierzchni 207m³ (kształt nieregularny) wraz ze ślizgiem wodnym oraz zjeżdżalnią wodną zewnętrzną w kształcie zamku,
2) Zapewnienie porządku i bezpieczeństwa osobom przebywającym w obrębie basenów zewnętrznych.
3) Prowadzenie nadzoru w zakresie przestrzegania przez osoby korzystające z basenów obowiązujących Regulaminów, przepisów BHP i ppoż., pouczania grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, korzystających z obiektu „GRZYBEK”.
4) Zapewnienie ciągłości obsady niezależnych stanowisk ratowniczych w godzinach pracy basenów zewnętrznych „GRZYBEK” tj:
a) od 20.06.2026 r. do 21.06.2026 r. 8 ratowników w sobotę i niedzielę:
od godz. 10.00 do godz. 19.00,
b) od 22.06.2026 r. do 26.06.2026 r. 8 ratowników od poniedziałku do piątku:
od godz. 15.00 do godz. 19.00,
c) od 27.06.2026 r. do 31.08.2026 r. 8 ratowników każdego dnia, od godz. 10.00 do godz. 19.00,
d) od 01.09.2026 r. do 04.09.2026 r. 8 ratowników od wtorku do piątku:
od godz. 15.00 do godz. 19.00,
e) od 05.09.2026 r. do 06.09.2026 r. 8 ratowników w sobotę i niedzielę:
od godz. 10.00 do godz. 19.00,
• basen sportowy x 2 ratowników,
• basen dziecięcy ,,Grzybek” x 2 ratowników,
• basenie rekreacyjnym x 3 ratowników (w tym 1 posiada dodatkową funkcję - koordynator ratowników),
• basen dziecięcy brodzik x 1 ratownik.
Usługi realizowane będą w sposób ciągły w czasie pracy basenów zewnętrznych przez cały okres obowiązywania umowy, z wyłączeniem przerw technologicznych, przerw w wyniku niskich temperatur powietrza, przerw wynikających z bardzo złych warunków atmosferycznych (intensywne i długotrwałe opady) oraz przerwy w wyniku awarii, bądź zmiany harmonogramu funkcjonowania obiektu.
5) Zapewnienie przez Wykonawcę niezbędnego asortymentu medycznego, zgodnie z wykazem sprzętu medycznego, leków i artykułów sanitarnych, na podstawie obowiązujących przepisów w tym w szczególności rozporządzenia w sprawie wymagań sprzętu medycznego, leków i artykułów sanitarnych.
2. Użyte w niniejszej umowie wyrażenie „ratownik” – oznacza ratownik wodny w rozumieniu art. 15a ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji, sposoby płatności itp. określone zostały w załączonym do niniejszej specyfikacji projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 75252000-7 - Służby ratownicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71317200-5 - Usługi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 284515,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 284515,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 284515,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fundacja Wodna Służba Ratownicza

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8943063099

7.3.3) Ulica: Kleczkowska 50

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-227

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 284515,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-06-20 do 2026-09-06

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi