Przeprowadzenie promocji Województwa Dolnośląskiego podczas rozgrywek żużlowych PGE Ekstraligi na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00203038
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00203038/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-17 09:26
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6415bc7c-ab77-408e-9535-a2fff7d6ce85
Identyfikator
8992803047
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi reklamowe i marketingowe

Wykonawcy

1 przyznane

WROCŁAWSKIE TOWARZYSTWO SPORTOWE SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
350 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00203038 z dnia 2026-04-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przeprowadzenie promocji Województwa Dolnośląskiego podczas rozgrywek żużlowych PGE Ekstraligi na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Dolnośląskie - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934644

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wybrzeże Juliusza Słowackiego 12-14

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-411

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@dolnyslask.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umwd-dolnyslask.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przeprowadzenie promocji Województwa Dolnośląskiego podczas rozgrywek żużlowych PGE Ekstraligi na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6415bc7c-ab77-408e-9535-a2fff7d6ce85

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203038

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043870/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.28 Przeprowadzenie działań promujących województwo dolnośląskie podczas rozgrywek żużlowych PGE Ekstraligi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Wrocławskie Towarzystwo Sportowe S.A. jest jedynym organizatorem rozgrywek PGE Ekstraligi odbywających się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu oraz podmiotem posiadającym wyłączne prawa do realizacji działań promocyjno-reklamowych związanych z tym wydarzeniem, w tym prawa autorskie oraz prawa do znaków towarowych.
W konsekwencji wyłącznie ten podmiot jest uprawniony do świadczenia usług reklamowych i promocyjnych w ramach przedmiotowego wydarzenia.
Nie istnieją rozwiązania alternatywne ani zastępcze umożliwiające realizację zamówienia w porównywalnym zakresie, co wynika z unikalnego charakteru wydarzenia oraz specyfiki rynku usług promocyjnych opartych o sport na najwyższym poziomie rozgrywkowym. WTS Sparta Wrocław jest jedynym klubem żużlowym reprezentującym Województwo Dolnośląskie w rozgrywkach PGE Ekstraliga, a tym samym jedynym podmiotem zdolnym do zapewnienia świadczeń promocyjnych podczas wydarzeń o tak wysokiej randze sportowej, rozpoznawalności oraz zasięgu medialnym.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOK-IZ-II. 272.17.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 284552,85 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie promocji Województwa Dolnośląskiego podczas rozgrywek żużlowych PGE Ekstraligi na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w terminie 10.04 - 02.10.2026 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79340000-9 - Usługi reklamowe i marketingowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wrocławskie Towarzystwo Sportowe S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8982108156

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-04-10 do 2026-10-02
2026-04-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi