Organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w formie usług sąsiedzkich w ramach realizacji projektu „Między nami seniorami” .
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00203700
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00203700/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-04-17 11:55
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-63d88766-49ea-4a4d-b1cb-02ebcf33be63
- Identyfikator
- 8791699123
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00203700 z dnia 2026-04-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w formie usług sąsiedzkich
w ramach realizacji projektu „Między nami seniorami” .
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 005721282
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Juliusza Słowackiego 118a
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mopr.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mopr.torun.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mopr-torun.ezamawiajacy.pl/pn/mopr-torun/demand/272807/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w formie usług sąsiedzkichw ramach realizacji projektu „Między nami seniorami” .
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63d88766-49ea-4a4d-b1cb-02ebcf33be63
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203700
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00149483/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w formie usług sąsiedzkich w ramach realizacji projektu „Między nami seniorami”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Między nami seniorami2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00178651
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OA.2611.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 691200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w formie usług sąsiedzkich dla 30 osób wskazanych przez Zamawiającego do objęcia usługą w roku 2026 w ramach realizacji projektu „Między nami seniorami”. Przedmiotem zamówienia jest organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w formie usług sąsiedzkich (zwanych dalej również „usługami sąsiedzkimi”) w ramach projektu „Między nami seniorami” realizowanego przez Gminę Miasta Toruń w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 Priorytet FEKP.08. „Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego” Działanie FEKP.08.24 „Usługi społeczne i zdrowotne”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w części 1 znajduje się w Rozdziale IV pkt 2 Specyfikacji Warunków Zamówienia.4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe
4.5.5.) Wartość części: 345600,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 - organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w formie usług sąsiedzkich dla 30 osób wskazanych przez Zamawiającego do objęcia usługą w roku 2026 w ramach realizacji projektu „Między nami seniorami”. Przedmiotem zamówienia jest organizowanie i świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w formie usług sąsiedzkich (zwanych dalej również „usługami sąsiedzkimi”) w ramach projektu „Między nami seniorami” realizowanego przez Gminę Miasta Toruń w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 Priorytet FEKP.08. „Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego” Działanie FEKP.08.24 „Usługi społeczne i zdrowotne”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w części 2 znajduje się w Rozdziale IV pkt 2 Specyfikacji Warunków Zamówienia.4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe
4.5.5.) Wartość części: 345600,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu wpłynęły 2 oferty w zakresie części 1 Wykonawców Polski Komitet Pomocy Społecznej i CENTRUM INWESTYCJI SPOŁECZNYCH - PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE Sp. z o.o. Oferty Wykonawcy CENTRUM INWESTYCJI SPOŁECZNYCH - PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE Sp. z o.o. w zakresie części 1 i 2 podlegały odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp jako niezgodne z warunkami zamówienia. Oferta Wykonawcy Polski Komitet Pomocy Społecznej w zakresie części 1 podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp w związku z art. 104 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, jako oferta nieważna na podstawie odrębnych przepisów, ponieważ została złożona w imieniu Wykonawcy przez osoby bez umocowania.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu wpłynęły 2 oferty w zakresie części 2 Wykonawców Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Toruniu i CENTRUM INWESTYCJI SPOŁECZNYCH - PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE Sp. z o.o. Oferty Wykonawcy CENTRUM INWESTYCJI SPOŁECZNYCH - PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE Sp. z o.o. w zakresie części 1 i 2 podlegały odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp jako niezgodne z warunkami zamówienia. Oferta Wykonawcy Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Toruniu w zakresie części 2 podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp w związku z art. 104 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, jako oferta nieważna na podstawie odrębnych przepisów, ponieważ została złożona w imieniu Wykonawcy przez osoby bez umocowania.
| 2026-04-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |