Dostawa sprzętu komputerowego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – etap III” - wyposażenie.
POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00203928
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00203928/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-04-17 12:41
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c2e41433-e29c-47c2-a0e1-7303bda49d93
- Identyfikator
- 5492197501
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00203928 z dnia 2026-04-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – etap III” - wyposażenie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT OŚWIĘCIMSKI - STAROSTWO POWIATOWE W OŚWIĘCIMIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181652
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. St. Wyspiańskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-602
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 844 96 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 33 844 96 19
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@powiat.oswiecim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.oswiecim.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2e41433-e29c-47c2-a0e1-7303bda49d931.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu komputerowego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – etap III” - wyposażenie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2e41433-e29c-47c2-a0e1-7303bda49d93
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00203928
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027196/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Budowa siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - etap III - wyposażenie - dostawa sprzętu komputerowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00160140
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.272.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 309225,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 39105,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego stanowiącego wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Oświęcimiu przy ul. Obozowej 31 w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – etap III” – wyposażenie
Warunki realizacji zamówienia:
1. Dostarczenie przedmiotu zamówienia na własny koszt i ryzyko, w odpowiednim opakowaniu zabezpieczającym przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz wniesienie go do pomieszczeń docelowych wskazanych przez przedstawiciela jednostki oświatowej, tj. Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Oświęcimiu przy ul. Obozowej 31 w godzinach i dniach pracy jednostki, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 oraz wykonanie montażu i uruchomienia sprzętu.
2. Dostarczenie wraz z dostawą przedmiotu zamówienia:
• nośników instalacyjnych oprogramowania (jeżeli dotyczy),
• instrukcji obsługi w języku polskim oraz dokumentacji oprogramowania w języku polskim lub innej równoważnej publikacji w języku polskim,
• indywidualnej karty gwarancyjnej dla urządzenia, wypełnionej czytelnie i bez poprawek, z wypisanym na niej numerem seryjnym lub innym unikalnym numerem danego urządzenia (zgodnym z numerem uwidocznionym na obudowie tego urządzenia),
• dokumentacji eksploatacyjnej zawierającej informacje dotyczące podstawowych wymagań instalacyjnych i warunków użytkowania,
3. Poinformowanie zamawiającego (pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej)
o terminie dostawy na co najmniej 3 dni robocze przed planowanym terminem dostawy.
W sytuacji, gdy termin ten nie będzie dogodny dla Zamawiającego wskaże on inny termin, nie później niż 2 dni robocze po terminie wskazanym przez Wykonawcę.
4. Zaoferowany przedmiot umowy musi odpowiednio:
• sprzęt - być fabrycznie nowy, nieuszkodzony, komplety i nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania
niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy.
• oprogramowanie - być fabrycznie nowe, kompletne i nieużywane i nigdy nie aktywowane ani nie integrowane z żadnym kontem, którego właścicielem nie jest Zamawiający, objęte licencjami czasowo nieograniczonymi uprawniającymi Zamawiającego do korzystania z oprogramowania zgodnie z celem Umowy.
• pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucji producenta przeznaczonego na teren Unii Europejskiej, a korzystanie przez Zamawiającego z dostarczonego produktu nie może stanowić naruszenia majątkowych praw autorskich osób trzecich,
• posiadać stosowne certyfikaty dopuszczające go do sprzedaży i użytkowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
5. Ponadto, warunki realizacji zamówienia określają odpowiednio: opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 3 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy - załącznik nr 4 do SWZ.
6. Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia, podpisania i złożenia wraz z ofertą formularza asortymentowo - cenowego sporządzonego zgodnie z treścią załącznika nr 1a do SWZ.
Jeżeli dokumenty zamówienia wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać oferowane produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych
wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania produktów zawarte m.in. w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, na stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego produktu,
dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
Jeżeli w dokumentach zamówienia opisujących przedmiot zamówienia, Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust.
3 Pzp, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych. Wszystkie takie odniesienia należy rozumieć jako opatrzone zwrotem „lub równoważne”. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30213300-8 - Komputer biurkowy
30213100-6 - Komputery przenośne
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
30237200-1 - Akcesoria komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49056,09 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 69597,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 51124,95 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NTT TECHNOLOGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 140178838
7.3.3) Ulica: ul. TRAKT BRZESKI nr 89
7.3.4) Miejscowość: ZAKRĘT
7.3.5) Kod pocztowy: 05-077
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 51124,95 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 44 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania zamówienia: do 44 dni kalendarzowych od daty zawarcia Umowy.| 2026-04-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |