Dostawa kamizelek ochronnych KR1/SP1 dla zespołów ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

BIELSKIE POGOTOWIE RATUNKOWE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00204092
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00204092/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-17 13:15
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-84fcd705-d35b-44cd-a06c-b7e3c73b51fd
Identyfikator
5470292617
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatkiOdzież ochronna i zabezpieczająca

Wykonawcy

1 przyznane

"DEF-SPEC" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubin, PL · lot 0
255 840 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00204092 z dnia 2026-04-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa kamizelek ochronnych KR1/SP1 dla zespołów ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: BIELSKIE POGOTOWIE RATUNKOWE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001090531

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Emilii Plater 14

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 338159045

1.5.8.) Numer faksu: (33)811-74-47

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pogotowie.bielsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pogotowie.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-84fcd705-d35b-44cd-a06c-b7e3c73b51fd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kamizelek ochronnych KR1/SP1 dla zespołów ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84fcd705-d35b-44cd-a06c-b7e3c73b51fd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00204092

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021767/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Dostawa kamizelek ochronnych KR1/SP1 dla zespołów ratownictwa medycznego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00585078

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 7/D/ZP/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa kamizelek ochronnych klasy KR1/SP1 dla członków ZRM w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym w ilościach – 104 kpl. (Kamizelka KR1/SP1 -1 szt, komplet wkładów ochronnych 1 kpl.) o parametrach wymaganiach określonych w załączniku nr 1 do SWZ.
2. Kamizelki będą fabrycznie nowe, wolne od wad oraz przeznaczone do użytkowania zgodnie z ich przeznaczeniem.
3. Zamawiający dla członków ZRM wymaga zaoferowania kamizelek ochronnych klasy KR1/SP1, spełniających wymagania norm PN-V-87000:2011 lub równoważnej w co najmniej w klasie K1 oraz HOSDB 2017 lub równoważną na poziomie min. KR1 - odporność na nóż oraz SP1 – odporność na szpikulec/kolec lub NIJ Std 01 115.00 lub równoważną na poziomie min. 1 dla energii uderzenia noża i szpikulca w wartości 24J.
4. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zamawiający przed wszczęciem postępowania dokonał analizy zasadności podziału przedmiotu zamówienia na części. Podział niniejszego zamówienia na części w ocenie Zamawiającego jest niecelowy. Zakres zamówienia uzasadnia udzielenie zamówienia jednemu Wykonawcy. Podział przedmiotowego zamówienia na części byłby sztuczny i nieracjonalny. Zaznaczenia wymaga również fakt, że decyzja o nie podzieleniu zamówienia na części nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz nie utrudnia dostępu do zamówienia podmiotom z sektora MŚP.

5. Wykonawca dostarczy kamizelki ochronne w ilości i rozmiarze zgodnym z poniższą tabelą:
Rozmiar Obwód talii (cm) Ilość kamizelek
XS 67-74 3
S 75-84 15
M 84-91 26
L 92-99 28
XL 100-107 15
XXL 108-115 11
XXXL 116-123 6
Razem szt. 104

6. Jeżeli w SWZ (lub załącznikach do SWZ) zostało wskazane pochodzenie materiałów (marka, znak towarowy, producent, dostawca, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkt) lub przedmiot zamówienia został opisany poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych należy przyjąć, iż w takim przypadku towarzyszy im zwrot „lub równoważne”, a Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia, iż zaoferowane produkty, są równoważne i spełniają wymagania opisane w SWZ.
Zamawiający nie odrzuca oferty tylko dlatego, że oferowane dostawy nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
7. Dostawy odbywać się będą do siedziby Zamawiającego w Bielsku-Białej ul. Emilii Plater 14 na koszt i ryzyko własne Wykonawcy, z którym zostanie zawarta umowa.
8. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji:
• na wykonanie, materiały i akcesoria - 12 miesięcy od daty dostawy
• na parametry ochronne (balistyka, nożoodporność, szpikulcoodporność). – min. 24 miesiące od daty dostawy

4.5.3.) Główny kod CPV: 18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 255840 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 363932,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 255840 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Def-Spec sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 948 259 89 91

7.3.3) Ulica: Marii Skłodowskiej-Curie 182A,

7.3.4) Miejscowość: Lubin

7.3.5) Kod pocztowy: 59-300

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 255840,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 dni

2026-04-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy