"Zakup, konfiguracja oraz wdrożenie systemu zintegrowanego zarządzania infrastrukturą oraz bezpieczeństwem IT - w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd - Urząd Gminy Drużbice" Etap I
GMINA DRUŻBICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00204250
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00204250/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-04-17 13:46
- Lokalizacja
- Drużbice, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-732dc0ba-87c9-4eb8-906e-7cf40f09a27e
- Identyfikator
- 7692048540
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00204250 z dnia 2026-04-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
"Zakup, konfiguracja oraz wdrożenie systemu zintegrowanego zarządzania infrastrukturą oraz bezpieczeństwem IT - w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd - Urząd Gminy Drużbice" Etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DRUŻBICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648089
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 77 A
1.5.2.) Miejscowość: Drużbice
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-403
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 631-10-78(79)
1.5.8.) Numer faksu: 44 631-12-59
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@druzbice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.druzbice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-732dc0ba-87c9-4eb8-906e-7cf40f09a27e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Zakup, konfiguracja oraz wdrożenie systemu zintegrowanego zarządzania infrastrukturą oraz bezpieczeństwem IT - w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd - Urząd Gminy Drużbice" Etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-732dc0ba-87c9-4eb8-906e-7cf40f09a27e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00204250
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080248/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Realizacja Projektu "Cyberbezpieczny Samorząd - Urząd Gminy Drużbice" w zakresie obszaru technicznego (m.in. zakup zapór sieciowych, serwerów, oprogramowania, przełączników sieciowych)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Cyberbezpieczny Samorząd – Urząd Gminy Drużbice“ współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Europejskiego na Rozwój Cyfrowy (FERC) 2021-2027 Priorytet II „Zaawansowane usługi cyfrowe” działanie 2.2. „Wzmocnienie krajowego systemu bezpieczeństwa”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 16260,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest zakup licencji bezterminowej, konfiguracja oraz wdrożenie systemu zintegrowanego zarządzania infrastrukturą oraz bezpieczeństwem IT wraz z opieką na okres 24 miesięcy.
2. Szczegółowe parametry dotyczące przedmiotu umowy zostały zawarte w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiące Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Zamówienie obejmuje dostarczenie oprogramowania, instalację i konfigurację instalacji oraz wdrożenie.
4. Wykonawca przekaże niezbędne licencje Zamawiającemu, warunki gwarancyjne oraz wsparcie techniczne zgodne z deklaracją producenta.
5. Wszelkie prace związane z dostarczeniem przedmiotu zamówienia, instalacją i konfiguracją stanowią koszt własny Wykonawcy.
6. Licencje uprawniać będą Zamawiającego do używania oprogramowania przez czas nieokreślony, bez ograniczeń terytorialnych na polach eksploatacji obejmujących, co najmniej:
1) instalację i użytkowanie oprogramowania w pełnej funkcjonalności zgodnie z jego przeznaczaniem,
2) nieodpłatne pobieranie, instalowanie i użytkowanie poprawek i aktualizacji wydanych dla oprogramowania przez producenta oprogramowania.
7. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia na własny koszt wszelkich szkód spowodowanych przez Wykonawcę i powstałych w trakcie realizacji zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia gwarancji na przedmiot umowy, przy czym okres gwarancji udzielany przez Wykonawcę, nie może być krótszy, niż okres gwarancji udzielany przez producenta zaoferowanego oprogramowania i musi wynosić 24 miesiące od dnia podpisania protokołu odbioru.
9. Wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub norm, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Pzp Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem że zapewniają uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez zamawiającego w dokumentacji przetargowej, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych.
10. Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne z opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że zaproponowane przez niego materiały i/lub urządzenia (są równoważne) spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie nazwy (typy, rodzaje) i producentów przyjętych do wyceny i zastosowania przy realizacji zamówienia oferowanych produktów i/lub systemów oraz przedłożyć odpowiednie dokumenty (w języku polskim) opisujące parametry techniczne oraz producenta, wymagane przepisami certyfikaty i inne dokumenty, pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ.
11. W przypadku niewskazania przez Wykonawcę w ofercie rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ i jej załącznikach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – Gmina Drużbice, działając na podstawie art.260 ust.1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. u. z 2024r., poz.1320 ze zm.) - dalej „ ustawa Pzp, zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Zakup, konfiguracja oraz wdrożenie systemu zintegrowanego zarządzania infrastrukturą oraz bezpieczeństwem IT – w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd – Urząd Gminy Drużbice” Etap I.Uzasadnienie prawne
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba ze zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający, zgodnie z dyspozycją art. 222 ust. 4 ustawy Pzp przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosi 20 000,00 zł brutto.
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty:
Nr oferty Nazwa (firma) i adres Wykonawcy Cena brutto oferty
1 SERVCOMP SP Z O.O. ul. Oleska 11, 42-700 Lubliniec 22 379,36 zł
2 COMKAS S.C. ARKADIUSZ PIOTROWSKI, MARIUSZ RETKIEWICZ, ul. Józefa Piłsudskiego 15, 97-400 Bełchatów 21 617,42 zł
3 AMZ NIKO ZBIGNIEW ZAWODZIŃSKI, ul. Mielczarskiego 38A, 97-400 Bełchatów 24 600,00 zł
4 Paweł Owczarek EUPOL, ul. Palinkiewicza 3, 63-000 Środa Wielkopolska 23 023,14 zł
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej spośród ofert niepodlegających odrzuceniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po dokonanej analizie możliwości finansowych jednostki zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
Reasumując powyższe, postępowanie zostaje unieważnione w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 21617,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24600,00 PLN
| 2026-04-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |