Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania dla 3 budynków mieszkalnych będących w administracji Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu

Zarząd Budynków Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00204818
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00204818/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-20 07:36
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4c33999-7afd-442e-9ad3-e8d97085c718
Identyfikator
5780006652
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

'ELBLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄElbląg, PL · lot 0
667 443,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00204818 z dnia 2026-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania dla 3 budynków mieszkalnych będących w administracji Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002809929

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 552212000

1.5.8.) Numer faksu: sekretariat@zbk.elblag.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zbk.elblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zbk.elblag.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1266141

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania dla 3 budynków mieszkalnych będących w administracji Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4c33999-7afd-442e-9ad3-e8d97085c718

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00204818

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011081/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania przy ul. Grunwaldzkiej 91 w Elblągu

1.1.13 Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania przy ul. Grunwaldzkiej 101 w Elblągu

1.1.14 Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania przy ul. Grunwaldzkiej 103 w Elblągu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150691

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przepis art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Pzp umożliwia powierzenie wykonanie usług, dostaw lub robót budowlanych na rzecz podmiotu wewnętrznego tj. udzielanie zamówień wewnętrznych (in-house) pomiędzy podmiotami sektora publicznego przy zastosowaniu trybu z wolnej ręki, pod warunkiem zajścia odpowiednich okoliczności. Gmina Miasto Elbląg jest Zamawiającym, o którym mowa w art. 4 ust. 1 ustawy Pzp. Mając na uwadze powyższe możliwe jest powierzenie wykonywania przedmiotowych zadań Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Elblągu przy ul. Fabrycznej 3, ponieważ spełnione są łącznie warunki wskazane w art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-9/TZ/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 540082,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
„Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania dla 4 budynków mieszkalnych będących w administracji Zarządu budynków Komunalnych w Elblągu”.

Zamówienia podzielone jest na trzy części.
Część 1 - Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w budynku przy al. Grunwaldzkiej 91
Część 2 - Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w budynku przy al. Grunwaldzkiej 101
Część 3 - Montaż instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania w budynku przy al. Grunwaldzkiej 103
2. Zakres zamówienia dla każdej części obejmuje:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z inwentaryzacją budynku w niezbędnym zakresie,
2) Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w częściach wspólnych budynku oraz dla lokali mieszkalnych wraz z wykonaniem instalacji skrzynki pomiarowej instalacji centralnego ogrzewania dla każdego lokalu,
3) Wykonanie szafek pomiarowych wraz z rozdzielaczami dla instalacji centralnego ogrzewania
dla każdego lokalu w 3 obiektach.
4) Wykonanie odtworzeń budowlanych w częściach wspólnych, lokalach mieszkalnych
i pomieszczeniu węzła.
5) Szczegółowy zakres prac remontowych został określony w PFU, warunkach technicznych przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz we wzorze umowy stanowiących ZAŁĄCZNIK Nr 3 do ZAPROSZENIA.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 667443,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 667443,69 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 667443,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5780002619

7.3.3) Ulica: Fabryczna 3

7.3.4) Miejscowość: Elbląg

7.3.5) Kod pocztowy: 82-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 667443,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane