Zakup i dostawa samochodów osobowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Krakowie
Powiat Krakowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00205577
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00205577/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-04-20 11:12
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-11d10d04-3182-49ab-b44b-a47f0765a0f0
- Identyfikator
- 6772364194
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00205577 z dnia 2026-04-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa samochodów osobowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Krakowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554413
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Słowackiego 20
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-037
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12638211.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa samochodów osobowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11d10d04-3182-49ab-b44b-a47f0765a0f0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00205577
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051581/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Zakup 3 samochodów służbowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Krakowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00120162
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 341463,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodów osobowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Krakowie. Samochody będą wykorzystywane do realizacji zadań służbowych, związanych z codziennymi czynnościami administracyjnymi oraz przewozem pracowników urzędu.2) Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 części:
Część 1: Zakup i dostawa dwóch samochodów osobowych w pełni elektrycznych (BEV – Battery Electric Vehicle).
3) Warunki realizacji umowy wskazano w projekcie umowy – załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 4 do SWZ – Opis Przedmiotu zamówienia dla cz. 1
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.5.) Wartość części: 243902,44 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodów osobowych na potrzeby Starostwa Powiatowego w Krakowie. Samochody będą wykorzystywane do realizacji zadań służbowych, związanych z codziennymi czynnościami administracyjnymi oraz przewozem pracowników urzędu.2) Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 części:
Część 2: Zakup i dostawa samochodu osobowego typu hybryda HEV (bez ładowania z gniazdka).
3) Warunki realizacji umowy wskazano w projekcie umowy – załącznik nr 3A do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 5 do SWZ – Opis Przedmiotu zamówienia dla cz. 2
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.5.) Wartość części: 97560,98 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy Pzp tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający przed terminem otwarcia ofert podał kwotę jaką przeznacza na sfinansowanie zamówienia tj. 300 000,00 zł. Zamawiający dokonał badania i oceny ofert i zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert uznał, że najkorzystniejszą jest oferta Wykonawcy Marvel Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi z ceną wykonania zamówienia wynoszącą 370 968,00 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty i w związku z tym unieważnia postępowanie jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 262122 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 370968 PLN
| 2026-04-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |