Termomodernizacja budynku remizy OSP w Ogorzelcu w ramach modernizacji energetycznej budynku

Gmina Kamienna Góra

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00206292
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00206292/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-20 13:38
Lokalizacja
Kamienna Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-092284e3-56a1-45c8-95bf-672fb25f40c1
Identyfikator
6140102873
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

ZBIGNIEW KOWALSKIKamienna Góra, PL · lot 0
504 550,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00206292 z dnia 2026-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku remizy OSP w Ogorzelcu w ramach modernizacji energetycznej budynku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kamienna Góra

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821322

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 756106292

1.5.8.) Numer faksu: 757442857

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminakg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakamiennagora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminakamiennagora

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku remizy OSP w Ogorzelcu w ramach modernizacji energetycznej budynku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-092284e3-56a1-45c8-95bf-672fb25f40c1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206292

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 4 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W okresie 3 lat od udzielenia zamówienia na roboty budowlane zamawiający odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego z przyczyn leżących po stronie wykonawcy i udzielenie zamówienia jest niezbędne do zakończenia robót budowlanych stanowiących przedmiot wcześniejszego zamówienia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.7013.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 404213,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje prace termomodernizacyjne i remontowe w istniejącym budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogorzelcu (dz. nr 62/9, 62/23, obręb Ogorzelec). Wymieniony obiekt remizy jest budynkiem o prostej bryle, jednokondygnacyjnym z poddaszem nieużytkowym, wykonany na rzucie prostokąta o wymiarach 12,96 x 6,31 m, wysokości 7,32 m, z dachem dwuspadowym, symetrycznym, o nachyleniu połaci głównych 35 st. Do tej bryły budynku od strony południowo-wschodniej przylega garaż jednostanowiskowy dla wozu bojowego, również na rzucie prostokąta o wymiarach 10,38 x 6,65 m z dachem płaskim.
Zakres prac do wykonania w ramach zamówienia obejmuje w szczególności:
a) roboty izolacyjne związane z wykonaniem izolacji poziomej, przeciwwilgociowej ścian przyziemia budynku OSP oraz izolacji pionowej i docieplenia ścian fundamentowych,
b) roboty izolacyjne związane z wykonaniem izolacji cieplnej ścian elewacyjnych obiektu wraz ze stropodachem płaskim garażu,
c) wymianę bram garażowych i stolarki,
d) wymianę posadzek w części socjalnej z wykonaniem izolacji poziomych przeciwwilgociowych i cieplnych.
e) wymianę uszkodzonych nawierzchni betonowych, asfaltowych i żwirowych podjazdów i chodników przyległych do budynku OSP.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 504550,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 528900,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 504550,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakłąd OgólnobudowlanyZbigniew Kowalski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6141011115

7.3.3) Ulica: Świerkowa 7

7.3.4) Miejscowość: Kamienna Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 58-400

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 504550,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

2026-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane