Przebudowa drogi powiatowej nr 2162P ul. Wrzesińska w Witkowie

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00206360
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00206360/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-20 13:49
Lokalizacja
Gniezno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-74b63bcb-f717-42ca-ad4d-f14d7b991fc7
Identyfikator
7842000530
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA DROGOWA BEGIER SŁAWOMIR SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNANekla, PL · lot 0
545 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00206360 z dnia 2026-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2162P ul. Wrzesińska
w Witkowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276972

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleje Władysława Stanisława Reymonta 32

1.5.2.) Miejscowość: Gniezno

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat-gniezno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-gniezno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74b63bcb-f717-42ca-ad4d-f14d7b991fc7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


drogownictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2162P ul. Wrzesińska
w Witkowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-74b63bcb-f717-42ca-ad4d-f14d7b991fc7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206360

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018370/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Przebudowa drogi powiatowej nr 2162P ul. Wrzesińska w Witkowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00152581

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT.3921. 10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 2162P na odcinku ul. Wrzesińskiej w Witkowie związany jest z istniejącym, bardzo złym stanem nawierzchni bitumicznej. Obecnie jezdnia posiada wiele uszkodzeń spowodowanych wieloletnim użytkowaniem szczególnie przez pojazdy ciężarowe oraz maszyny rolnicze. Droga ta w momencie budowy nie była przeznaczona dla tak ciężkiego ruchu pojazdów jaki występuje w obecnym momencie. Szczególnie widać to w obrębie krawędzi jezdni oraz w miejscach gdzie zazwyczaj znajdują się koła pojazdów. Zbyt słaba podbudowa, powoduje powstawanie spękań siatkowych. Również warunki atmosferyczne doprowadziły do degradacji nawierzchni. Optymalnym rozwiązaniem tej sytuacji jest wykonanie dodatkowych warstw bitumicznych z mieszanki mineralno-asfaltowej przeznaczonej dla kategorii ruchu KR2. Nawierzchnia ze względu na swój obecny profil składać będzie się z dwóch warstw bitumicznych. Jedna to warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC11W dla KR2 w ilości 75 kg/m², natomiast zwieńczeniem będzie warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S dla KR2 grubości 4 cm. W miejscach włączenia w istniejące jezdnie należy wykonać frezowanie wgłębne co najmniej na głębokość warstwy ścieralnej. Przed rozpoczęciem robót nawierzchniowych należy ściąć zawyżone pobocza gruntowe oraz wykorytować, tak aby umożliwić wykonanie warstwy pobocza z 15 cm kruszywa pochodzenia wulkanicznego. Po wykonaniu robót bitumicznych należy uzupełnić pobocza kruszywem łamanym frakcji 0/31,5 mm pochodzenia wulkanicznego. Szerokość umocnienia to 75 cm, głębokość 15 cm. Na zjazdach należy wykonać nawierzchnię tłuczniową lub bitumiczną, poczynając od wykonania koryta oraz warstwy odsączającej. W ramach niniejszego zadania należy wykonać wymianę oznakowania drogowego, krawężników i oporników betonowych oraz otworzenie i oczyszczenie rowów przydrożnych. Ponadto projekt przewiduje regulację wysokościową zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej wraz z oczyszczeniem i wyrównaniem istniejących wpustów deszczowych pod nową nawierzchnię jezdni.
Podstawowe parametry remontowanej jezdni:
• droga klasy Z,
• długość remontowanego odcinka: 779 m
• szerokość jezdni: 5,6 - 6,6 m (niewielka korekta może nastąpić po oczyszczeniu krawędzi jezdni),
• przekrój poprzeczny: zgodny z pochyleniem poprzecznym istniejącej jezdni z niewielką korektą wynikająca z wyrównania nawierzchni,
• przekrój podłużny: zgodnym z pochyleniem podłużnym istniejącym z niewielką korektą wynikającą z wyrównania nawierzchni,
• nawierzchnia: warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC11W dla KR2 oraz warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S dla KR2,
• długość zjazdów na pola: do granicy pasa drogowego,
• szerokość zjazdów: zgodna z projektem zagospodarowania terenu pochylenie poprzeczne zjazdów: zgodne z istniejącą jezdnią,
• pochylenie podłużne zjazdów: max 5% - nawiązane do poziomu jezdni i poziomu terenu przyległego.
Przedstawiona dokumentacja techniczna przedmiotu zamówienia odnosi się do większego zakresu prac, jednak w ramach toczącego się postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, należy przeprowadzić prace remontowe na odcinku o długości 779 metrów (do boiska sportowego). Prace realizować w oparciu o dokumentację techniczną autorstwa
Alberta Goździckiego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 545000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 760673,82 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 545000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Drogowa Begier Sławomir S.K.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7891796546

7.3.4) Miejscowość: Nekla

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 545000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

2026-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane