Modernizacja pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, gm. Przeciszów

Gmina Przeciszów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00207160
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00207160/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-21 08:20
Lokalizacja
Przeciszów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-210ee815-5e40-4f04-9e32-33bf098777db
Identyfikator
5492197487
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budynkówWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRusztowaniaRoboty ciesielskieRoboty izolacyjneRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

STANISŁAW ŚRODADwory Drugie, PL · lot 0
849 571,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00207160 z dnia 2026-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, gm. Przeciszów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przeciszów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181899

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Podlesie 1

1.5.2.) Miejscowość: Przeciszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-641

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@przeciszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przeciszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-210ee815-5e40-4f04-9e32-33bf098777db

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, gm. Przeciszów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-210ee815-5e40-4f04-9e32-33bf098777db

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00207160

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041284/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, gm. Przeciszów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00137907

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPB.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 721795,23 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Modernizacja pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, gm. Przeciszów”.
W ramach prac budowlanych zostaną wykonane prace:
 prace rozbiórkowe (pokrycie, odgromienie, obróbki blacharskie, włazy dachowe, orynnowaniem, łaty dachowe itp.) i przygotowawcze (zabezpieczenie terenu, rusztowanie itp.)
 oczyszczenie i impregnacja ognioochronna elementów drewnianych dachu,
 mocowanie foli dachowej,
 montaż łat dachowych,
 montaż przykrycia dachu – blacha,
 montaż obróbek blacharskich,
 montaż nowych włazów dachowych,
 montaż orynnowania,
 montaż elementów komunikacji po dachu,
 montaż barier śniegowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SWZ, tj.:
• STWiORB,
• przedmiary robót.
Warunki realizacji robót określają odpowiednio: projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego – załącznik numer 5 do SWZ, przedmiar robót stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
Na zrealizowany zakres robót należy udzielić minimum 60 miesięcy gwarancji i rękojmi. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Okres rękojmi będzie równy okresowi gwarancji. Okres gwarancji oferowany przez Podwykonawcę musi być równy okresowi gwarancji oferowanemu przez Wykonawcę.
Wykonawca jest zobowiązany m.in. do:
a) prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z uwzględnieniem wszelkich uzgodnień z administratorami budynku w obszarze prowadzonych robót;
b) zabezpieczenia na własny koszt placu budowy, w tym zaplecza budowy, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisami z zakresu ochrony przeciwpożarowej;
c) w trakcie realizacji robót zapewnić normalne funkcjonowanie Szkoły Podstawowej w budynku przy ul. Andrychowska 222;
d) utrzymywać Teren Budowy w stanie wolnym od przeszkód oraz niezwłocznie usuwać zbędne materiały, odpadki, śmieci, urządzenia prowizoryczne itp.;
e) zorganizowania, w trakcie prowadzenia robót, dojść i dojazdów do nieruchomości znajdujących się w obszarze prowadzonych robót, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, do wyznaczenia dojść i dojazdów tymczasowych - budynek będzie użytkowany w trakcie prowadzenia remontu;
f) zapewnienia na własny koszt i odpowiedzialność odpowiednio: składowania, transportu, utylizacji: materiałów pochodzących z rozbiórek, demontaży, wycinek oraz odpadów;
g) realizować roboty w kolejności i terminach uzgodnionych z Zamawiającym – harmonogram.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

44212310-5 - Rusztowania

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 849571,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1581550,61 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 849571,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STAN-DACH USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Stanisław Środa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120424572

7.3.3) Ulica: Biała 11

7.3.4) Miejscowość: Dwory Drugie

7.3.5) Kod pocztowy: 32-600

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 849571,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane