Przebudowa dróg gminnych

GMINA ULAN-MAJORAT

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00207627
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00207627/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-21 10:19
Lokalizacja
Ulan-Majorat, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a29a726c-f60d-4250-8d60-4fef99b4642a
Identyfikator
5381850613
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowej

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIEBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNO - DROGOWYCH - SPÓŁKA AKCYJNAŁuków, PL · lot 0
522 727,47 PLN
PRZEDSIEBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNO - DROGOWYCH - SPÓŁKA AKCYJNAŁuków, PL · lot 1
305 341,17 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00207627 z dnia 2026-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ULAN-MAJORAT

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237747

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 57

1.5.2.) Miejscowość: Ulan-Majorat

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-307

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 83 351 80 69

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@ulanmajorat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ulanmajorat.e-biuletyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a29a726c-f60d-4250-8d60-4fef99b4642a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a29a726c-f60d-4250-8d60-4fef99b4642a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00207627

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00075753/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa dróg w m. Kępki 102157L, 102158L

1.1.3 Przebudowa drogi w m. Paskudy 102171L

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00119623

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RKS.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2.1 część 1 zamówienia:
„przebudowa dróg gminnych w m. Kępki dr. gminnej nr 102158L od km 0+000 do km 0+771 oraz drogi gminnej nr 102157L od km 1+236 do km 1+439 o łącznej długości 974 mb”
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie następujących prac:
a) roboty przygotowawcze:
- roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym – 0,974 km,
- koryta gł. 25 cm wykonane w gruntach kat. II-IV na poszerzeniach jezdni lub chodników – 216,85 m2,
- podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem w ilości 20 kg/m2, warstwa grubości po zagęszczeniu 10 cm – 216,85 m2;
- warstwa górna podbudowy z kruszyw łamanych o grubości po zagęszczeniu 15 cm- 1069,45 m2;
b) nawierzchnia:
- mechaniczne oczyszczanie i skropienie emulsją asfaltową na zimno podbudowy lub nawierzchni betonowej/bitumicznej zużycie emulsji 0,5 kg/m2 – 4844,48 m2,
- nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 4 cm (warstwa wiążąca) droga 102157L – 866,30 m2,
- nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 6 cm (warstwa wiążąca) droga 102158L – 4026,10 m2,
- nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm (warstwa ścieralna) – 4795,00m2;
c) pobocza gruntowe - wzmocnione:
- naprawy dróg gruntowych - profilowanie poboczy – 1461,00 m2,
- nawierzchnie z tłucznia kamiennego - warstwa górna o gr. po uwałowaniu 10 cm - pobocze wzmocnione – 1461,00 m2;
d) oznakowanie pionowe:
- pionowe znaki drogowe – słupki z rur stalowych – 12 szt.,
- pionowe znaki drogowe - znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o pow. do 0,3 m2 – 16 szt.,
- pionowe znaki drogowe – słupki ostrzegawcze - U-1a – 8 szt.,
- przepusty rurowe pod zjazdami - rury betonowe o średnicy 40 cm – 2,0 m.


4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się:
4.3.1. w zakresie części 1 zamówienia w Załączniku Nr 1A do SWZ.
Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa
2) Szczegółowe Specyfikacje techniczne (SST),
3) Przedmiar robót,

Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3.1. oraz SST.
Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3.1. oraz SST

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

4.5.5.) Wartość części: 715332,47 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2.2. część 2 zamówienia:
„przebudowa drogi gminnej nr 102171L w m. Paskudy od km 0+000 do 0+575”
zakres zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie następujących prac:
a. podbudowa:
- roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinny – 0,575 km,
- koryta gł. 25 cm wykonywane w gruntach kat. II-IV na poszerzeniach jezdni lub chodników - 72,00 m2,
- koryta gł. 10 cm wykonywane w gruntach kat. II-IV na poszerzeniach jezdni lub chodników – 275,00 m2,
- podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem w ilości 20 kg/m2, warstwa o grubości po zagęszczeniu 10 cm – 347 m2,
- warstwa górna podbudowy z kruszyw łamanych o grubości po zagęszczeniu 15 cm – 2487,00 m2;
b. nawierzchnia:
- mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową na zimno podbudowy lub nawierzchni betonowej/bitumicznej, zużycie emulsji: 0,5 kg/m2 – 2444,50 m2,
- nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 4 cm (warstwa wiążąca) – 2444,50 m2,
- nawierzchnie z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm (warstwa ścieralna) – 2387,00 m2,
c. pobocze gruntowe:
- naprawa dróg gruntowych – profilowanie poboczy – 862,50 m2,
- nawierzchnie z tłucznia kamiennego - warstwa górna o gr. po uwałowaniu 10 cm - pobocze wzmocnione – 862,50 m2;
d. oznakowanie:
- pionowe znaki drogowe – słupki z rur stalowych – 6 szt,
- pionowe znaki drogowe – znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o pow. do 0,3 m2 – 8 szt.


4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się:
4.3.2. w zakresie części 2 zamówienia w Załączniku Nr 1B do SWZ.
Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa
2) Szczegółowe Specyfikacje techniczne (SST),
3) Przedmiar robót,
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt. 4.3.2. oraz SST.
Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.3.2. oraz SST.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

4.5.5.) Wartość części: 381515,64 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 522727,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 957909,46 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 522727,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Drogowych - Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8251746882

7.3.3) Ulica: al. Wojska Polskiego

7.3.4) Miejscowość: Łuków

7.3.5) Kod pocztowy: 21-400

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 522727,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 305341,17 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 569319,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 305341,17 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Drogowych - Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8251746882

7.3.3) Ulica: Al. Wojska Polskiego

7.3.4) Miejscowość: Łuków

7.3.5) Kod pocztowy: 21-400

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 305341,17 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane