Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00208799
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00208799/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-21 13:52
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1f2d7d96-366c-40a9-a076-07385d77a532
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Wykonawcy

2 przyznane

IŚ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGliwice, PL · lot 0
386 983,07 PLN
SANDRA KULKATychy, PL · lot 1
127 450,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00208799 z dnia 2026-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_tereny_rekreacyjne@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,224103,5dae66de03a35ad49c64bacbb67f0f85.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f2d7d96-366c-40a9-a076-07385d77a532

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00208799

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029319/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.43 Zielona "Piąteczka"

1.1.51 Ogród Leśny na Bytkowie (Aleja Młodych - Kapicy)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00119937

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RW.271.2.2026, ZP.rp.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 561114,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Ogród Leśny na Bytkowie (Aleja Młodych - Kapicy)
1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej, w tym projektu zagospodarowania terenu, na podkładzie mapy do celów projektowych, w zakresie niezbędnym do dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, projektu wykonawczego, informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu robót do wykonania, w zakresie wynikającym z programu funkcjonalno-użytkowego,
b) uzyskanie wszystkich niezbędnych lub wymaganych warunków, uzgodnień, opinii technicznych, ekspertyz i badań technicznych,
c) dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w imieniu i na rzecz Zamawiającego,
d) wykonanie, na podstawie ww. dokumentacji, robót budowlanych, celem zrealizowania przedmiotowego zadania inwestycyjnego wraz z dostawą i montażem wszelkich niezbędnych urządzeń i elementów zagospodarowania wynikających z tej dokumentacji,
e) pełnienie nadzoru autorskiego,
f) sporządzenie dokumentacji odbiorowej oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, ze złożeniem w Wydziale Geodezji Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie powykonawczego operatu geodezyjnego,
g) przekazanie Zamawiającemu niezbędnych informacji w zakresie konserwacji i użytkowania obiektu.
2. W ramach inwestycji wykonane zostanie:
1) Działka 4868/293
a) usunięcie drzew i krzewów (niewymagających uzyskania decyzji zezwalającej na ich usunięcie zgodnie z ustawą o ochronie przyrody) wraz z frezowaniem pni do głębokości 10 cm od powierzchni ziemi oraz ich utylizacją – ok. 66 ar.,
f) budowę ciągów pieszych o szerokości 1,5 m z nawierzchnią mineralną – ok. 160 mb.,
g) montaż oświetlenia parkowego – 1 szt.,
h) montaż elementów malej architektury (ławki + kosze na śmieci) wraz z wybrukowaniem 3,0 x 3,0 m pod każdym miejscem wypoczynku – po 3 szt.,
i) zagospodarowanie zieleni obejmujące wykonanie nasadzeń.
2) Działka 4869/293 i 4865/293
a) montaż pergoli wzdłuż drogi rowerowej – 10 szt.,
b) wymalowanie pasa rozdzielającego na drodze rowerowej – dla podziału piesi i rowerzyści – ok. 280 mb.,
c) montaż dwóch znaków na wylotach drogi rowerowej,
d) montaż elementów malej architektury przy istniejących ciągach pieszych w parku leśnym (ławki + kosze na śmieci) wraz z wybrukowaniem 3x3 m pod każdym miejscem wypoczynku – po 2 szt.,
e) montaż oświetlenia parkowego – 4 szt.,
f) zagospodarowanie zieleni obejmujące wykonanie nowych nasadzeń przy pergolach oraz na terenie parku leśnego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
a) Program Funkcjonalno- Użytkowy (Dodatek nr 3a do SWZ),
b) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 4a do SWZ).
– zwane dalej łącznie jako Dokumentacja.
4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia – w odniesieniu do Części 1.
5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności– w odniesieniu do Części 1.
6. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – w odniesieniu do Części 1 znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.
7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp – w odniesieniu do Części 1.
8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp – w odniesieniu do Części 1.
9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp – w odniesieniu do Części 1.
10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych – w odniesieniu do Części 1.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.5.5.) Wartość części: 442151,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Zielona „Piąteczka”
1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej, w tym projektu zagospodarowania terenu, na podkładzie mapy do celów projektowych, w zakresie niezbędnym do dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, projektu wykonawczego, informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu robót do wykonania, w zakresie wynikającym z programu funkcjonalno-użytkowego,
b) uzyskanie wszystkich niezbędnych lub wymaganych warunków, uzgodnień, opinii technicznych, ekspertyz i badań technicznych,
c) dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych w imieniu i na rzecz Zamawiającego,
d) wykonanie, na podstawie ww. dokumentacji, robót budowlanych, celem zrealizowania przedmiotowego zadania inwestycyjnego wraz z dostawą i montażem wszelkich niezbędnych urządzeń i elementów zagospodarowania wynikających z tej dokumentacji,
e) pełnienie nadzoru autorskiego,
f) sporządzenie dokumentacji odbiorowej oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, ze złożeniem w Wydziale Geodezji Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie powykonawczego operatu geodezyjnego,
g) przekazanie Zamawiającemu niezbędnych informacji w zakresie konserwacji i użytkowania obiektu.
2. Inwestycja zakłada kompleksową rewitalizację i zagospodarowanie wokół Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Michałkowickiej w Siemianowicach Śląskich.
Zadanie inwestycyjne swoim zakresem obejmuje:
a) wykonanie ścieżki edukacyjnej z nawierzchni mineralnej wraz z obrzeżem betonowym,
b) wykonanie nawierzchni z kostki brukowej wraz z obrzeżem pod altaną oraz pod zegarem słonecznym,
c) dostawę i montaż trzech lamp hybrydowych,
d) zasadzenie traw kostrzew oraz winobluszczu przy pergoli.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
a) Program Funkcjonalno- Użytkowy (Dodatek nr 3b do SWZ),
b) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 4b do SWZ).
– zwane dalej łącznie jako Dokumentacja.
4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia – w odniesieniu do Części 2.
5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności – w odniesieniu do Części 2.
6. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – w odniesieniu do Części 2 znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.
7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp – w odniesieniu do Części 2.
8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp – w odniesieniu do Części 2.
9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp – w odniesieniu do Części 2.
10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych – w odniesieniu do Części 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.5.5.) Wartość części: 118962,29 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 386983,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 602687,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 386983,07 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IŚ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9691661736

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 6

7.3.4) Miejscowość: Zabrze

7.3.5) Kod pocztowy: 41-800

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 386983,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 127450,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 221277,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 127450,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kulka Centrum Ogrodnicze Sandra Kulka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6462916860

7.3.3) Ulica: Krucza 32

7.3.4) Miejscowość: Tychy

7.3.5) Kod pocztowy: 43-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 127450,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

2026-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane