Dostawa sprzętu komputerowego – 16 sztuk stacji roboczych oraz 16 sztuk monitorów do wyposażenia sali komputerowej.

Politechnika Łódzka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00208896
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00208896/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-21 14:06
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a5922970-817c-4685-bd01-354da0b0899e
Identyfikator
7270021895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Stacje robocze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00208896 z dnia 2026-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego – 16 sztuk stacji roboczych oraz 16 sztuk monitorów do wyposażenia sali komputerowej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Łódzka

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Mechaniczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001583

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefanowskiego 1/15

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-924

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp.w1@info.p.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mechaniczny.p.lodz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.zp.p.lodz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego – 16 sztuk stacji roboczych oraz 16 sztuk monitorów do wyposażenia sali komputerowej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5922970-817c-4685-bd01-354da0b0899e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00208896

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080673/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Sprzęt komputerowy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00109378

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: W1/ZP-4/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa sprzętu komputerowego – 16 sztuk stacji roboczych oraz 16 sztuk monitorów do wyposażenia sali komputerowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30214000-2 - Stacje robocze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku ponownego badania ofert złożonych w przedmiotowym postępowaniu Zamawiający stwierdził wystąpienie istotnej wady postępowania, która uniemożliwia zawarcie ważnej umowy.

Istotna wada postępowania polega na niewyczerpującym opisie przedmiotu zamówienia (art. 99.1 ustawy Pzp) oraz niejednoznacznym opisie kryteriów oceny ofert (art. 240.2 ustawy Pzp). Rozbieżność pomiędzy opisem przedmiotu zamówienia a kryteriami oceny ofert (kryterium nr 4 – „gwarancja producenta”) mogła wprowadzić Wykonawców w błąd.

Wskazana wada stwarza zagrożenie oceny ofert w sposób naruszający zasadę równego traktowania Wykonawców (w kryterium – „gwarancja producenta”) i dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji.

Zamawiający uznał, że wskazane nieprawidłowości stanowią wadę niemożliwą do usunięcia na obecnym etapie postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy