Świadczenie usługi w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) na okres 6 miesięcy

MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00209490
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00209490/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-22 07:09
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-06421bee-4cdb-4a23-86aa-069a79232cb5
Identyfikator
5210526030
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparciaElektroniczne usługi przekazywania wiadomości i informacji

Wykonawcy

1 przyznane

"TELEWIZJA POLSKA" SPÓŁKA AKCYJNA W LIKWIDACJIWarszawa, PL · lot 0
540 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00209490 z dnia 2026-04-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) na okres 6 miesięcy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012293240

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stefana Batorego 5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-591

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: + 48 47 72 849 13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mswia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/mswia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) na okres 6 miesięcy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06421bee-4cdb-4a23-86aa-069a79232cb5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00209490

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00137882/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.38 Świadczenie usługi w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) na 6 miesięcy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00575437

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki zostało wpisane w Sekcji IX ogłoszenia - Informacje Dodatkowe.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BF-WZP-2374-1-45-DOLiZK-WR-BS/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 480000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest jest świadczenie przez Wykonawcę usługi z wykorzystaniem Regionalnego Systemu Ostrzegania, polegającej na rozpowszechnianiu Komunikatów wygenerowanych przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego, RCB i MSWiA z wykorzystaniem Platformy CMS.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

64216000-3 - Elektroniczne usługi przekazywania wiadomości i informacji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 540000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 540000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 540000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Telewizja Polska” Spółka Akcyjna w likwidacji

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5210412987

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 540000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-06-30

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zakup usługi w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) polega na informowaniu mieszkańców Polski o
zagrożeniach, o regionalnym zasięgu, zbliżonym terytorialnie do terenu województwa, a także o zagrożeniach, których
zasięg obejmuje cały kraj. RSO polega na rozpowszechnianiu komunikatów i ostrzeżeń alarmowych dla potrzeb
wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego i MSWiA, na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w naziemnej
telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 (TVP 1, TVP 2, TVP Regionalna, TVP Info, TVP Kultura,
TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka): w standardzie HbbTV, z wykorzystaniem napisów DVB, w telegazecie
programów regionalnych i ogólnopolskich oraz w aplikacji mobilnej.
Telewizja Polska S.A. w likwidacji jest jedynym podmiotem w Polsce posiadającym techniczne możliwości przekazywania
informacji przez nadajniki telewizyjne w sposób zregionalizowany, zbliżony zasięgiem do obszaru województwa, komunikaty
te będą udostępniane mieszkańcom za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej, naziemnego multipleksu cyfrowego
MUX-3: w standardzie HbbTV, z wykorzystaniem napisów w standardzie DVB, w telegazecie programów regionalnych i
ogólnopolskich oraz w aplikacji mobilnej.
Telewizja Polska S.A. w likwidacji posiada decyzję rezerwacyjną do 31 grudnia 2033 r. Prezesa Urzędu Komunikacji
Elektronicznej do nadawania programów w naziemnym trzecim multipleksie cyfrowym MUX-3 (MUX-3 to jedyny
zregionalizowany multipleks naziemny w Polsce). Zgodnie z art. 21 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i
telewizji, w związku z art. 26 ust. 2 tej ustawy, TVP S.A. w likwidacji realizuje misję publiczną, oferując m.in. sługi w zakresie
informacji w postaci rozpowszechniania przekazów tekstowych oraz prowadzenia prac nad nowymi technikami tworzenia i
rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych. Zgodnie z art. 26 ust. 2a ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o
radiofonii i telewizji, TVP S.A. w likwidacji posiada terenowe oddziały w Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim,
Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie,
Wrocławiu, tj. w miastach w których siedziby mają wojewodowie, a zgodnie z art. 26 ust. 6 pkt 3 tej ustawy Prezes Urzędu
Komunikacji Elektronicznej w porozumieniu z Przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zapewnia
częstotliwości niezbędne do rozpowszechniania regionalnych programów telewizyjnych, co zapewnia zregionalizowane
przekazywanie informacji.
Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit a Pzp zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub
roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze,
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów
- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem
celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Jak zostało wykazane tylko i wyłącznie dany wykonawca jest w stanie wykonać określone zamówienie i brak jest na rynku
alternatywnych usług. Brak konkurencji, który wynika z drugiej część przepisu art. 214 ust. 1 pkt 1 Pzp, nie jest skutkiem
celowego zawężenia parametrów zamówienia. Wyłączna możliwość wykonania przedmiotu zamówienia przez konkretnego
wykonawcę wynika z obiektywnych przyczyn, tj. rzeczywistych potrzeb zamawiającego oraz sytuacji rynkowej, a nie
konsekwencji wyborów i działań zamawiającego promujących dany produkt.
Z uwagi na powyższe zasadne jest udzielenie zamówienia Telewizja Polska S.A. w likwidacji.
2026-04-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi