Remonty cząstkowe przy użyciu rozściełaczy mas bitumicznych na drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 r.

Powiatowy Zarząd Dróg w Pile

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00211341
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00211341/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-22 14:27
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-88b6fce4-90a7-45e5-b71f-7ae7bd79c1aa
Identyfikator
7642611565
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH JULIUSZ, ROMAN PILARSKI SPÓŁKA CYWILNANakłko nad Notecią, PL · lot 0
1 300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00211341 z dnia 2026-04-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe przy użyciu rozściełaczy mas bitumicznych na drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Pile

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300579545

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Młodych, 78

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.7.) Numer telefonu: 673490881

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzd.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1273659

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty cząstkowe przy użyciu rozściełaczy mas bitumicznych na drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88b6fce4-90a7-45e5-b71f-7ae7bd79c1aa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00211341

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023436/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remonty cząstkowe na drogach powiatowych przy użyciu rozkładarek mas bitumicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00148868

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.272.15.2026.II

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1585125,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. Remonty cząstkowe przy użyciu rozściełaczy mas bitumicznych na drogach powiatowych powiatu pilskiego w 2026 r.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje prace związane z remontem nawierzchni sieci dróg powiatowych na terenie dziewięciu gmin w Powiecie Pilskim, w tym dróg zamiejskich i dróg miejskich.
3. Przedmiot zamówienia stanowi remont nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną przy użyciu rozściełaczy mas bitumicznych (zgodnie z SST). Wykonanie powyższych prac wiąże się jednocześnie z uporządkowaniem terenu, na którym zostały wykonane.
4. Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane min. 12 miesięcy (kryterium oceny ofert zgodnie z pkt 16 SWZ).
5. Prace objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z Załącznikiem nr 4 i nr 6 do SWZ (które stanowią szczegółowy zakres wykonywanych prac), zgodnie z ustawą – Prawo budowlane, wymaganiami współczesnej wiedzy technicznej.
6. Roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane każdorazowo na zlecenie w miarę potrzeb. Przewidywany zakres prac został określony w kosztorysie ofertowym, który stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. Wskazane ilości w kosztorysie ofertowym są ilościami szacunkowymi i służą jedynie do obliczenia ceny oferty, porównania złożonych ofert oraz wyboru Wykonawcy.
7. Wszystkie roboty będące przedmiotem zamówienia będą wykonywane w porozumieniu z Powiatowym Zarządem Dróg, na podstawie pisemnych zleceń wystawianych przez dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Pile lub upoważnionego pracownika, w których każdorazowo będzie wskazane miejsce wykonania robót, ich zakres i termin realizacji. Podstawą ich rozliczenia prac będą ceny jednostkowe brutto określone w umowie.
8. Zakres robót określony każdorazowym zleceniem podlega protokolarnemu odbiorowi. Gotowość do odbioru wykonanych robót należy zgłaszać do Powiatowego Zarządu Dróg w Pile poprzez przesłanie kosztorysu wyszczególnionych w zleceniu robót sporządzonego przez Wykonawcę, obejmującego rodzaj wykonanych prac oraz ich obmiar. Kosztorys wyszczególnionych w zleceniu robót będzie sporządzony w oparciu o ceny jednostkowe brutto określone w kosztorysie ofertowym. Kosztorys każdorazowo podlega zatwierdzeniu przez komisję. Odbioru wykonanych robót dokona komisja w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia gotowości przez Wykonawcę.
9. Materiały budowlane niezbędne do wykonania zamówienia muszą odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz posiadać aktualne atesty lub deklaracje zgodności z aprobatą techniczną.
10. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na drogach w trakcie wykonywania robót objętych zamówieniem.
11. Wykonawca winien dysponować znakami pionowymi i innymi urządzeniami zabezpieczającymi na czas realizacji robót w celu zgodnego z przepisami oznakowania prowadzonych robót objętych zamówieniem. Koszt zabezpieczenia znaków i urządzeń, a także ich demontażu wliczony winien być w cenę oferty.
12. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do stosowania wszystkich wymagań określonych w przepisach o ochronie środowiska.
13. Zgłoszone uwagi przez dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Pile lub upoważnionego pracownika, co do jakości wykonywanych robót winny być usuwane na bieżąco jednak nie później niż w ciągu 14 dni od dnia zgłoszenia.
14. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych.
15. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) obsługa rozściełacza mas bitumicznych,
2) obsługa skrapiarki lepiszcza,
3) obsługa szczotki mechanicznej,
4) obsługa frezarki do asfaltu,
5) obsługa walca drogowego.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
16. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej.
17. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, o wartości do 50% zamówienia podstawowego. Zamówienie polegało będzie na powtórzeniu usług tego samego rodzaju.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1089165,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1411527,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1089165,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s. c.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5581823207

7.3.3) Ulica: ul. Młyńska 22

7.3.4) Miejscowość: Nakło nad Notecią

7.3.5) Kod pocztowy: 89-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1300000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane