Dostawa lekkiego oleju opałowego.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00211399
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00211399/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-22 14:37
Lokalizacja
Księginice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b521ff5b-6e56-4a18-85aa-2cf22460d39f
Identyfikator
6922513030
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

GAZ PETROL - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKąty Wrocławskie, PL · lot 0
294 547,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00211399 z dnia 2026-04-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa lekkiego oleju opałowego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366415810

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Księginice 14

1.5.2.) Miejscowość: Księginice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768408174

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pgkgl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgkgl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pgkgl.ezamawiający.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa lekkiego oleju opałowego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b521ff5b-6e56-4a18-85aa-2cf22460d39f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00211399

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00160984

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 01/ZP/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 287883,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego spełniającego wymagania określone w Polskiej normie PN-C-96024:2020-12, na następujące obiekty:
1.1. Miłoradzice 46 w ilości – 10 000 l
• rodzaj i typ urządzenia grzewczego: kocioł grzewczy Viessmann Vitola Biferral o mocy 50kW nr 7516269;
• ilość urządzeń grzewczych: 1;
• ilość zbiorników: 2 x 1500 litrów
1.2. Księginice 14 w ilości – 60 000 l
• rodzaj i typ urządzenia grzewczego: kocioł grzewczy Viessmann Simplex PS 034 o mocy 345 kW nr 73240637;
• ilość urządzeń grzewczych: 1;
• ilość zbiorników: 4 x 3000 litrów
1.3. Księginice 31 w ilości – 10 000 l
• rodzaj i typ urządzenia grzewczego: kocioł grzewczy Atlas D 42 Unit nr 1108L30439;
• ilość urządzeń grzewczych: 1;
• ilość zbiorników: 2 x 1000 litrów
1.4. Niemstów 81 w ilości - 7 000 l
• rodzaj i typ urządzenia grzewczego: kocioł grzewczy Viessmann Vitola 100 VC1 o mocy 63kW
• ilość urządzeń grzewczych: 1;
• ilość zbiorników: 4 x 1300 litrów
2. Zamawiany olej opałowy musi spełniać minimalne parametry jakościowe jak:
• wartość opałowa nie niższa niż 42,6 MJ/kg,
• zawartość siarki nie więcej niż 0,10%/m/m,
• gęstość w temp. 15 st. C, nie wyższa niż 0,860g/ml,
• zawartość wody nie większa niż 200mg/kg,
• całkowita zawartość zanieczyszczeń nie większa niż 24 mg/kg.
3. Dostawy będą się odbywać w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od telefonicznego zgłoszenia dokonanego przez osobę odpowiedzialną ze strony Zamawiającego za realizację umowy.
4. Autocysterna dostarczająca olej opałowy ma być wyposażona w atestowany licznik prawidłowo wskazujący dostarczaną/zatankowaną ilość paliwa do zbiornika magazynującego. Licznik umożliwi dokonanie wydruku dokumentu WZ, na którym widoczna będzie wielkość dostawy paliwa
w ilościach rzeczywistych oraz w ilościach wynikających z przeliczenia do temperatury 15 st. C.
5. Dostarczona przez Wykonawcę ilość paliwa powinna być zgodna ze wskazaniem licznika urządzenia dystrybucyjnego w autocysternie.
6. Wykonawca, ubiegając się o udzielenie zamówienia, zobowiązany jest do wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO1) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia w niniejszym postępowaniu.
1)rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).
7. W sprawach nieuregulowanych niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia zastosowanie mają obowiązujące przepisy prawa, w szczególności przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz wydane do niej wszelkie akty wykonawcze.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 320160,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 361050,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 320160,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GAZ PETROL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961517642

7.3.3) Ulica: 1 Maja 90

7.3.4) Miejscowość: Kąty Wrocławskie

7.3.5) Kod pocztowy: 55-080

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 294547,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

wartość umowy wynika z odjęcia rabatu w wysokości 8,00 % od ceny ofertowej. Wysokość rabatu stanowiło kryterium oceny
ofert.
2026-04-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy