Budowa i rozwój infrastruktury turystyki przyrodniczej i krajobrazowej na obszarze MOF Zamościa.

Gmina Zamość

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00211485
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00211485/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-22 14:53
Lokalizacja
Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-303c77e0-c186-490c-b458-74444a7c58a5
Identyfikator
9222717648
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie zagospodarowania terenuUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRóżne usługi inżynieryjneUsługi związane z budownictwemRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychUkładanie kabliInstalowanie okablowania komputerowegoInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychInstalacje zasilania elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00211485 z dnia 2026-04-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i rozwój infrastruktury turystyki przyrodniczej i krajobrazowej na obszarze MOF Zamościa.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84 6392959

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1279242

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa i rozwój infrastruktury turystyki przyrodniczej i krajobrazowej na obszarze MOF Zamościa.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-303c77e0-c186-490c-b458-74444a7c58a5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00211485

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071558/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Budowa i rozwój infrastruktury turystyki przyrodniczej i krajobrazowej na obszarze MOF Zamościa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie finansowane jest ze środków programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027, w ramach Priorytetu XI „Rozwój zrównoważony terytorialnie”, Działania 11.2 „Ochrona dziedzictwa naturalnego, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój turystyki obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych” (typy projektów 1, 2, 3).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00158307

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie obiektów małej architektury wraz z rozbudową ścieżki edukacyjno-przyrodniczej i wykonaniem oświetlenia terenu projektu pn.: „Budowa i rozwój infrastruktury turystyki przyrodniczej i krajobrazowej na obszarze MOF Zamościa”
Lokalizacja inwestycji: działka o numerze geodezyjnym 205 w m. Lipsko Polesie, Gmina Zamość.
4.2. Zakres robót obejmuje w szczególności:
 rozbudowę istniejącej ścieżki edukacyjno - przyrodniczej,
 budowę modeli 3D zwierząt i owadów (żagnica sina, bocian biały, jelonek rogacz, zając szarak, sarna europejska, dzik euroazjatycki, puchacz, lis rudy, bóbr europejski, bażant zwyczajny),
 wykonanie oraz montaż tablic informacyjnych z opisem danego gatunku,
 elementy małej architektury w postaci ławek i koszy na śmieci,
 rozbudowy oświetlenia LED ścieżki,
 budowę oświetlenia/podświetlenia modeli zwierząt i owadów.

Szczegółowy rodzaj robót budowlanych oraz zakres prac niezbędnych do kompletnego wykonania inwestycji został określony w dokumentacji projektowej dołączonej do postępowania w skład której wchodzi:
• Projekt zagospodarowania terenu,
• Projekt architektoniczno - budowlany,
• Projekty techniczne,
• Projekty wykonawcze,
• Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWIOR),
• Przedmiary robót jako pomocnicze.
UWAGA:
Zamówienie nie obejmuje wykonania oraz montażu tablicy informacyjnej o dofinansowaniu projektu ze środków unijnych.

Zamawiający zwraca uwagę, że w obowiązku Wykonawcy, w ramach zamówienia, jest m.in.: wykonanie zamówienia w pełnej zgodności z „Wytycznymi Technicznymi dotyczącymi stosowania zasady nie czyń poważnych szkód”, z zachowaniem zasad działalności zrównoważonej środowiskowo, zasady nieczynienia znaczącej szkody środowisku (do no significant harm), DNSH.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314310-7 - Układanie kabli

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

2. UNIEWAŻNIENIE POSTĘPOWANIA

Uzasadnienie prawne
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zgodnie z którym: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”

Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający wyznaczył termin składania ofert do dnia 03-04-2026 r. do godz. 11:30.
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty na kwoty: 298 521,00 zł brutto oraz 382 284,00 zł brutto.
Oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę: Fitness-Bud Jacek Pupiec, jako jedyna oferta niepodlegająca odrzuceniu, zawiera cenę przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 370 000,00 zł.

Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298521,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 382284,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-04-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane