Roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj" w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynku Krajowej Informacji Skarbowej przy ul. Warszawskiej 5 w Bielsku-Białej

KRAJOWA INFORMACJA SKARBOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00211587
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00211587/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-22 15:27
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3ef9549c-cb90-4efd-949f-ba724071c1f3
Identyfikator
5472169306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty instalacyjne w budynkachKonstrukcje dachoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalacje słoneczneSłoneczne moduły fotoelektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty izolacyjneUsługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznejZestawy bateriiAkumulatory elektryczneUrządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczneSprzęt i aparatura elektrycznaAparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychOchrona odgromowaInstalowanie stacji rozdzielczychBaterie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00211587 z dnia 2026-04-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj" w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynku Krajowej Informacji Skarbowej przy ul. Warszawskiej 5 w Bielsku-Białej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KRAJOWA INFORMACJA SKARBOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366063511

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 5

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 33 472 79 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 33 472 79 04

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.kis@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kis.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kis.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj" w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynku Krajowej Informacji Skarbowej przy ul. Warszawskiej 5 w Bielsku-Białej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ef9549c-cb90-4efd-949f-ba724071c1f3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00211587

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00114337/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Roboty budowlane w formule "zaprojektuj i wybuduj" w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynku Krajowej Informacji Skarbowej przy ul. Warszawskiej 5 w Bielsku-Białej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Poprawa efektywności energetycznej budynku KIS w Bielsku-Białej ul. Warszawska 5

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00609579

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 0110-KLL2.260.22.2025; ZKP -9/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2896840,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmujące zaprojektowanie i wykonanie robót termomodernizacyjnych budynku będącego w trwałym zarządzie Krajowej Informacji Skarbowej przy ul. Warszawskiej 5 w Bielsku-Białej objętego ochroną konserwatorską (przed rozpoczęciem prac wymagane uzyskanie zgody konserwatora zabytków) realizowanych w ramach zadania „Poprawa efektywności energetycznej budynku KIS w Bielsku-Białej ul. Warszawska 5” w oparciu o zawartą umowę nr FENX.01.01-IW.01-0061/24 z dnia 28 lutego 2025 roku w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Postępowanie składa się z dwóch etapów:
ETAP I – obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano montażowych.
ETAP- II - obejmuje wykonanie robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszeniowej robót oraz dokonania wszelkich innych zgłoszeń, uzgodnień, uzyskania innych rozstrzygnięć czy zezwoleń, jeśli są wymagane. Ostateczne decyzje/zaświadczenie o nie wniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, dowody dokonania zgłoszeń, uzgodnień, wydanych zezwoleń, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu niezwłocznie po ich uzyskaniu jeśli są wymagane dla zgodnego z prawem wykonania umowy.
UWAGA: Teren budowy przekazany zostanie Wykonawcy w całości, zgodnie z planowanym obszarem realizowanych robót. Pomieszczenia wynajmowane na parterze budynku zostaną przekazane Wykonawcy w miesiącu 09.2027 r. Również w tym okresie zostaną zdemontowane urządzenia telekomunikacyjne zamontowane na dachu budynku.
Opis Przedmiotu zamówienia w zakresie wymagań ogólnych, wymagań dokumentacji projektowej i wymagań wykonawstwa zawarty jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (zwanym dalej: PFU) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

44112410-5 - Konstrukcje dachowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45320000-6 - Roboty izolacyjne

51112000-0 - Usługi instalowania sprzętu sterowania i przesyłu energii elektrycznej

31422000-0 - Zestawy baterii

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne

31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna

31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

31440000-2 - Baterie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może jej zwiększyć.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3799580,7 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6014163,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-04-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane