Organizacja konferencji dotyczącej zakresu działania NCBR
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00508817
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00508817/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-20 10:13
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-23aeb76f-6efd-4919-bd35-81fb3ddc8f39
- Identyfikator
- 7010073777
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie organizacji imprez
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00508817 z dnia 2024-09-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja konferencji dotyczącej zakresu działania NCBR
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141032404
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chmielna 69
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-801
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ncbr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/ncbr
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ncbr1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie i realizacja strategicznych programów badań naukowych i prac rozwojowych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizacja konferencji dotyczącej zakresu działania NCBR2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23aeb76f-6efd-4919-bd35-81fb3ddc8f39
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00508817
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00213964/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Organizacja konferencji dotycząca zakresu działania NCBR
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Informacje o funduszach Unii Europejskiej Program funduszy UE: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) Identyfikator funduszy UE: FENG Informacje o funduszach Unii Europejskiej Program funduszy UE: Europejski Fundusz Społeczny (EFS) Identyfikator funduszy UE: FERS2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00475780
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 27/24/TPZNK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja konferencji dotycząca zakresu działania NCBR.
2. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ i stanowi jej integralną część.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało ogłoszone 28 sierpnia 2024 r. Po opublikowaniu postępowania wystąpiła istotna zmiana okoliczności tj. powódź na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej (RP), której konsekwencją jest przyjęcie, iż kontynuowanie postępowania nie leży w interesie publicznym, z uwagi m.in. na konsekwencje społeczne i gospodarcze. W momencie wszczęcia postępowania, nie można było przy zachowaniu odpowiedniej należytej staranności przewidzieć, iż ww. istotna zmiana okoliczności nastąpi. Powódź na terenie RP jest zmianą niezależną od Zamawiającego, zmianą zewnętrzną.Istotą ustawowego uprawnienia do unieważnienia postępowania w trybie art. 255 ust. 5 ustawy Pzp jest objęcie nim przede wszystkim sytuacji nadzwyczajnych, wyjątkowych - takich, które musi rozwiązać ustawodawca, bowiem Zamawiający z samej natury rzeczy nie mógłby ich w żaden sposób regulować, ponieważ nie mógł liczyć się z tym, że wystąpią.
Z uwagi na trwającą powódź na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej (RP) w dniu 16 września 2024 r. zostało wydane Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województw. Tym samym organizowanie konferencji stało się niecelowe i nieekonomiczne.
W związku z powyższym Zamawiający mając na uwadze Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na obszarze części województw oraz trudną sytuację gospodarczą związaną z pomocą w usuwania skutków powodzi, podjął decyzję o unieważnieniu postępowania. W tej sytuacji uznać należy, iż unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 5 ustawy Pzp jest konieczne i uzasadnione.
| 2024-09-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |