Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i remont budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Nowowarszawskiej 32 i 32/1 w Białymstoku .
Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00212187
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00212187/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-04-23 09:38
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fe1b778f-9173-45d6-ac2a-64164b22014c
- Identyfikator
- 2030000218
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00212187 z dnia 2026-04-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i remont budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Nowowarszawskiej 32 i 32/1 w Białymstoku .
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200241074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Bema 89/1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-370
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zmk.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zmk.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fe1b778f-9173-45d6-ac2a-64164b22014c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i remont budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Nowowarszawskiej 32 i 32/1 w Białymstoku .2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe1b778f-9173-45d6-ac2a-64164b22014c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212187
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040961/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.16 Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy budynków przy ul. Nowowarszawskiej 32 i 32/1 na Miejsce Aktywności Lokalnej.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187477
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.26.3.13.2026.JO
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 94000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: „Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i remont budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy
ul. Nowowarszawskiej 32 i 32/1 w Białymstoku (obejmującą zmianę sposobu użytkowania budynków na Miejsce Aktywności Lokalnej) wraz
z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą, uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń oraz pełnienie nadzorów autorskich.
2. Przedmiot zamówienia.
W ramach niniejszego zamówienia przewiduje się:
ETAP I
1) Wykonanie prac przygotowawczych.
2) Przygotowanie projektu koncepcyjnego uwzględniającego przekształcenie budynków w Miejsce Aktywności Lokalnej i zagospodarowania terenu do uzgodnienia
z przedstawicielami zamawiającego.
3) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę i remont budynków mieszkalnych położonych przy ul. Nowowarszawskiej 32 i 32/1 (z rozbiórką wtórnych przybudówek i zmianą sposobu użytkowania) w Białymstoku znajdujących się na działce 1524/6 wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą:
Opracowanie: informacji do planu BIOZ, przedmiarów, szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, założeń wyjściowych do kosztorysowania
i kosztorysów inwestorskich i innych opracowań zgodnie z OPZ.
4) uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę.
ETAP II
5) Pełnienie nadzoru autorskiego.
3. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ, tj.:
1) opis przedmiotu zamówienia (OPZ):
a) Szkic lokalizacyjny _ ul. Nowowarszawska 32 i 32/1.
b) Uproszczona inwentaryzacja budowlana budynku mieszkalnego – d. Dworu Herbstów przy ul. Nowowarszawskiej 32 i 32/1 w Białymstoku wraz z rzutami
i przekrojem.
c) Karta ewidencyjna zabytku i karta adresowa.
d) Zalecenia konserwatorskie MKZ.410.29.2024.
e) Dokumentacja fotograficzna.
f) Ekspertyzy i opinie wykonane przez jednostkę projektową DF-Studio.
g) Dokumentacja opracowana przez jednostkę projektową DF-Studio w/w budynków
z przeznaczeniem na cel mieszkaniowy (w wersji pdf i dwg) wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna: art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.; dalej: ustawa Pzp).Zamawiający zawiadamia, że unieważnił postępowanie.
Uzasadnienie faktyczne:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę 110 000,00 zł brutto, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Postępowanie unieważnia się bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy cena oferty nie zmieściła się w ustalonym limicie, a zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
| 2026-04-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |