Świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00212266
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00212266/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-23 09:55
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0178e150-7c62-48c3-a52d-e69cccb346bd
Identyfikator
6750200060
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnychInne usługiUsługi w zakresie organizacji targów i wystaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00212266 z dnia 2026-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278764

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul.Jagiellońska 5

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-010

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.grabowska@stary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://stary-teatr.bip-e.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://stary.ezamawiajacy.pl.

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0178e150-7c62-48c3-a52d-e69cccb346bd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212266

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070777/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 2026 Świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00071097

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.282-01/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku A do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79952100-3 - Usługi w zakresie organizacji imprez kulturalnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

98390000-3 - Inne usługi

79956000-0 - Usługi w zakresie organizacji targów i wystaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 13 lutego 2026 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty złożonej przez konsorcjum firm: KULIS 1 GROSSE sp.j. z siedzibą w Krakowie, ul. Czerwone Maki 59/14 (Lider) oraz Anita Grosse prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Anita Grosse Antrakt z siedzibą w Krakowie, ul. Czerwone Maki 45/108 jako najkorzystniejszej w prowadzonym postępowaniu na świadczenie obsługi widzów na spektaklach prezentowanych na scenach Narodowego Starego Teatru.
Na czynności Zamawiającego do Krajowej Izby Odwoławczej zostały złożone dwa odwołania przez firmę TARGET sp. j. Anna Łada, Marcin Rokicki z siedzibą w Warszawie, ul. Gwiaździsta 15a/400. O czym wykonawca TARGET sp. j. Anna łada, Marcin Rokicki poinformował Zamawiającego odpowiednio w dniu 18 lutego 2026 r. oraz 2 marca 2026 r.
W dniu 5 marca 2026 r. Krajowa Izba Odwoławcza zwróciła się do Zamawiającego o przekazanie informacji i dokumentów postępowania, w którym dokonano zaskarżenia czynności Zmawiającego (sygnatura akt KIO 763/26).
W trakcie kompletowania dokumentów Zamawiający stwierdził, iż nie zamieścił ogłoszenia o zmianie ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, dotyczącego zmiany terminu składania i otwarcia ofert tj. Zamawiający zmienił w dokumentach postępowania oraz na platformie, na której prowadzone było postępowanie (Marketplanet, https://stary.ezamawiajacy.pl/), termin składania ofert z dnia 4 lutego 2026 r. godz. 12.00 na 6 lutego 2026 r. godz. 11.00 oraz zmienił termin składania ofert z dnia 4 lutego 2026 r. godz. 12.30 na 6 lutego 2026 r. godz. 11.30, nie zmienił natomiast terminu w BZP. Co spowodowało, że informacja o zmianie terminu składania ofert dostępna była tylko na platformie prowadzonego postępowania a nie w BZP.
Zamawiający nie jest uprawniony do zamieszczenia ogłoszenia zmieniającego ogłoszenie o zamówieniu po otwarciu ofert, a tym bardziej po wyborze najkorzystniejszej oferty. Oznacza to, że Zamawiający nie posiada żadnej możliwości naprawienia stwierdzonej wady postępowania, wada ta jest trwała, uniemożliwia zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego. Powyższe przesądza o zaistnieniu przesłanki unieważnienia postępowania, o której mowa w art. 255 pkt 6 ustawy PZP.
Zamawiający stwierdził, że brak zamieszczenia ogłoszenia o zmianie terminu składania ofert mógł mieć wpływ na wynik postępowania tj. mógł spowodować, że wykonawcy sprawdzający etap prowadzenia postępowania na BZP nie złożyli ofert z uwagi na upływ terminu składania ofert, co stanowi naruszenie art. 16 ustawy PZP.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 608522 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 664476,40 PLN

2026-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi