Dostawa kruszywa łamanego na potrzeby napraw nawierzchni dróg gminnych na terenie miasta i gminy Pasłęk – drugie postępowanie z podziałem na części.

URZĄD MIEJSKI W PASŁĘKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00212627
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00212627/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-23 11:19
Lokalizacja
Pasłęk, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9917e756-ece7-49f3-a086-bdf5eb0ed9d4
Identyfikator
5780015378
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kruszywo

Wykonawcy

1 przyznane

KOPALNIA PIASKU „ROBITY 1” JAROSŁAW GRZANKAPasłęk, PL · lot 0
919 425 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00212627 z dnia 2026-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa kruszywa łamanego na potrzeby napraw nawierzchni dróg gminnych na terenie miasta i gminy Pasłęk – drugie postępowanie z podziałem na części.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIEJSKI W PASŁĘKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524447

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. św. Wojciecha 5

1.5.2.) Miejscowość: Pasłęk

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-400

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: paslek@paslek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: paslek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.paslek.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa kruszywa łamanego na potrzeby napraw nawierzchni dróg gminnych na terenie miasta i gminy Pasłęk – drugie postępowanie z podziałem na części.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9917e756-ece7-49f3-a086-bdf5eb0ed9d4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212627

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00063530/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa kruszywa łamanego na potrzeby napraw nawierzchni dróg gminnych na terenie miasta i gminy Pasłęk

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00171609

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BGK.271.7.2025.ŁZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 873750 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne (w miarę potrzeb Zamawiającego) dostawy kruszywa łamanego na potrzeby napraw nawierzchni dróg gminnych na terenie miasta i gminy Pasłęk– średnio 11,7 km od centrum miasta Pasłęka, maksymalnie 17,6 km od centrum miasta Pasłęka. Materiał dostarczany będzie każdorazowo (nie mniej niż 15 ton) na zgłoszenie Zamawiającego. Część pierwsza zamówienia dotyczy dostawy kruszywa w ilości 6 500 ton frakcji 0 – 31,5 mm. Szczegóły określono w dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo

4.5.5.) Wartość części: 757250,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne (w miarę potrzeb Zamawiającego) dostawy kruszywa łamanego na potrzeby napraw nawierzchni dróg gminnych na terenie miasta i gminy Pasłęk– średnio 11,7 km od centrum miasta Pasłęka, maksymalnie 17,6 km od centrum miasta Pasłęka. Materiał dostarczany będzie każdorazowo (nie mniej niż 15 ton) na zgłoszenie Zamawiającego. Część druga zamówienia dotyczy dostawy kruszywa w ilości 1 000 ton frakcji 0 – 63 mm. Szczegóły określono w dokumentach zamówienia

4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo

4.5.5.) Wartość części: 116500,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 919425,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 919425,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 919425,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOPALNIA PIASKU „ROBITY 1” JAROSŁAW GRZANKA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1700140864

7.3.3) Ulica: SPRZYMIERZONYCH 32

7.3.4) Miejscowość: Pasłęk

7.3.5) Kod pocztowy: 14-400

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 919425,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: zgodnie z art. 255 pkt 2 PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli, wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Zamawiający w niniejszym postępowaniu wymagał złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych w postaci certyfikatów jakości lub innych dokumentów potwierdzających jakość dostarczanego kruszywa frakcji 0 - 31,5 mm oraz 0 - 63 mm odpowiadającą minimalnym parametrom opisanym w Specyfikacji Technicznej Dostawy stanowiącej Dodatek Nr 1 do SWZ. Analiza złożonych jak również uzupełnionych przedmiotowych środków dowodowych wykazała, iż proponowane przez Wykonawców kruszywo w części drugiej zamówienia tj.: dostawa kruszywa w ilości 1 000 ton frakcji 0 – 63 mm nie spełnia minimalnych parametrów opisanych w Specyfikacji Technicznej Dostawy stanowiącej Dodatek Nr 1 do SWZ lub też dokumenty złożone przez Wykonawców nie spełniają wymagań określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w związku z powyższym odrzucenie ofert na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP stało się koniecznością jako ofert, których treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Odrzucenie wszystkich ofert złożonych w postępowaniu w części drugiej zamówienia skutkuje unieważnieniem postępowania w części drugiej zamówienia na podstawie art. 255 pkt 2 PZP.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy