Opracowanie dokumentacji projektowej budowy Gminnego Ośrodka Kultury wraz z przygotowaniem dokumentacji budowli ochronnej – ukrycia.

Gmina Czarna Białostocka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00212852
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00212852/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-23 12:07
Lokalizacja
Czarna Białostocka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a699f62-7460-48d7-872e-f3796a4fd791
Identyfikator
9661771733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

JANUSZ LEWOWSKILublin, PL · lot 0
350 550 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00212852 z dnia 2026-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy Gminnego Ośrodka Kultury wraz z przygotowaniem dokumentacji budowli ochronnej – ukrycia.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A

1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@czarnabialostocka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.podlaskie.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0a699f62-7460-48d7-872e-f3796a4fd791

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej budowy Gminnego Ośrodka Kultury wraz z przygotowaniem dokumentacji budowli ochronnej – ukrycia.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a699f62-7460-48d7-872e-f3796a4fd791

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212852

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025053/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowej budowy Gminnego Ośrodka Kultury wraz z przygotowaniem dokumentacji budowli ochronnej - ukrycia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00161234

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki i sposób jego realizacji stanowi Załącznik nr 1 do SWZ

W ramach zadania należy opracować kompleksową, wielobranżową dokumentację projektową w zakresie rozwiązania architektonicznego, konstrukcyjnego, instalacyjnego i sieciowego, drogowego, usunięcia ewentualnych kolizji z istniejącym uzbrojeniem występującym na terenie inwestycji wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych.
Jednostka projektowa wykona we własnym zakresie mapę do celów projektowych, sporządzi dokumentację niezbędną do wydania decyzji pozwolenia na budowę w tym przygotowanie wniosków do poszczególnych organów o wydanie stosownych opinii i decyzji przewidzianych prawem w tym między innymi uzyska warunki zasilania obiektu w energię elektryczną, energię cieplną, wodę i odprowadzenie ścieków, pozwolenia wodno prawnego (o ile zajdzie konieczność). Teren przewidziany do posadowienia obiektu objęty jest miejscowym planem zagospodarowania terenu.
Wykonawca sporządzi dokumentację na przebudowę lub budowę infrastruktury technicznej w przypadku wystąpienia kolizji z projektowanym obiektem.

I. Zamawiana dokumentacja winna obejmować:
1) Koncepcję ośrodka kultury i sportu i zagospodarowania terenu – projekt wstępny.
2) Projekt zagospodarowania terenu.
3) Projekty techniczne -wykonawcze branż:
a) architektonicznej,
b) konstrukcyjnej,
c) zagospodarowania terenu, miejsc postojowych, małej architektury, zieleni (nasadzeń drzew i krzewów),
d) przyłącza energetycznego,
e) przyłącza cieplnego,
f) przyłącza wodnego,
g) przyłącza kanalizacji sanitarnej,
h) przyłącza teletechnicznego,
i) architektonicznej, aranżacji wnętrz, kolorystyki i zestawienia wyposażenia,
j) instalacji wodno-kanalizacyjnych, hydrantów,
k) instalacji elektrycznych, oświetlenia LED, instalacji fotowoltaicznej
l) instalacji centralnego ogrzewania, źródła ciepła,
ł) instalacji wentylacji i klimatyzacji, odzysku ciepła (rekuperacji),
m) instalacji alarmowej,
n) instalacji teletechnicznych światłowodowych,
o) systemu zarządzania budynkiem obejmującym: system wizyjnego monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, instalacji teleinformatycznej, sterowania oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, sterowania ogrzewaniem osobnych pomieszczeń, sterowania wentylacją, klimatyzacją, system alarmowy,
p) akustyki sali widowiskowej i sali konferencyjnej potwierdzonej przez inżyniera akustyka.
4) Instrukcję bezpieczeństwa przeciwpożarowego, projekt oznakowania ewakuacyjnego i sprzętu przeciw pożarowego.
5) Przedmiary robót.
6) Kosztorysy inwestorskie
Uwaga!
Przedmiary i kosztorysy powinny uwzględniać dwufunkcyjność obiektu i zawierać podział na część związaną z budową budowli ochronnej - ukryć i pozostałą część obiektu
7) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
8) Charakterystykę energetyczną.
9) Operat kosztów eksploatacyjnych (energii elektrycznej, cieplnej, kosztów serwisowania urządzeń).
10) Wyposażenia i dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami,
11) Projekty w innych branżach, jeżeli okażą się niezbędne w trakcie projektowania.
12) Wymienione projekty winny być opracowane w 4 egz., branża kosztowa i STWIOR w 3 egz. oraz CD/DVD lub pendriver w 2 egz. wszystkich ww. elementów dokumentacji - w wersji modyfikowalnej (rozszerzenia: format doc, ath) i niemodyfikowalnej (rozszerzenia: pdf );wymagane jest aby pliki wersji elektronicznej odpowiadały teczkom wersji drukowanej, rysunki zawierały podpisy projektantów i inne elementy naniesione na wersję drukowaną.
13) Złożenie kompletnych wniosków o pozwolenie na budowę, wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami czy decyzjami, zgodnie z Prawem Budowlanym.
14) Nadzoru, uzupełniania, korekty lub wymiany elementów złożonej z wnioskiem dokumentacji do czasu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.

1. Zamówieniem objęty jest również nadzór autorski na etapie realizacji robót. Czynności nadzoru autorskiego prowadzone będą wyłącznie na wezwanie Zamawiającego, a ich wykonanie każdorazowo będzie potwierdzane przez Zamawiającego na karcie nadzoru.
2. Do obowiązków wykonawcy należą również wszelkie prace przygotowawcze i pomocnicze związane z prawidłowym opracowaniem projektu, w tym:
1) uzyskanie wszelkich warunków wstępnych, opinii i uzgodnień, wypisów, wyrysów, decyzji, ocen, badań w tym geotechnicznych i innych dokumentów niezbędnych dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz umożliwiających uzyskanie pozwolenia na budowę;
2) współpraca z Zamawiającym lub wskazanymi osobami na etapie opracowywania dokumentów dla instytucji finansujących;
3) udzielanie wyjaśnień co do treści projektu w postępowaniu przetargowym na wybór wykonawcy robót,
4) przed przystąpieniem do sporządzenia właściwego projektu, Projektant jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu do zatwierdzenia koncepcję projektową - projekt wstępny i uzyskać jego akceptację;
5) Projektant zobowiązany jest do zorganizowania minimum pięciu spotkań roboczych z Zamawiającym na etapie sporządzenia dokumentacji projektowej w celu omówienia przyjętej koncepcji, rozwiązań projektowych i materiałowych,
6) stosowania zasady oszczędnego i racjonalnego wydatkowania środków przy sporządzaniu projektu w szczególności przy wyborze rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych, materiałów i urządzeń.

II. Warunki do uwzględnienia w projektowaniu

III. Lokalizacja obiektu

IV. Założenia do projektowania

V. Załączniki do opisu przedmiotu zamówienia
- mapa nieruchomości dz. nr ew. 1059/37 oraz część dz. nr ew. 1058/5 z systemu informacji publicznej,
- wypis i wyrys z mpzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 350550,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1722000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 350550,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biuro Architektoniczne Janusz Lewowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9451930071

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350550,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

2026-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi