Budowa infrastruktury teletechnicznej w rejonie osiedla Starołęka wraz z instalacją kamer

Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00212882
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00212882/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-23 12:14
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-36f8eee5-7978-4e88-a049-85a55206d071
Identyfikator
2090001440
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychŚwiatłowodowe kable telekomunikacyjneUrządzenia do nadzoru wideoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

CENTRUM INFORMATYKI "ZETO" SPÓŁKA AKCYJNABiałystok, PL · lot 0
647 617,14 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00212882 z dnia 2026-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa infrastruktury teletechnicznej w rejonie osiedla Starołęka wraz z instalacją kamer

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1267532

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa infrastruktury teletechnicznej w rejonie osiedla Starołęka wraz z instalacją kamer

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36f8eee5-7978-4e88-a049-85a55206d071

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00212882

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030424/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Budowa infrastruktury teletechnicznej w rejonie osiedla Starołęka wraz z instalacją kamer

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00135568

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.18.2026.KP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest Budowa infrastruktury teletechnicznej w rejonie osiedla Starołęka.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) opracowanie dokumentacji projektowej (projektu budowlanego i wykonawczego) dla przedmiotu zamówienia, zwanej dalej projektem, jej uzgodnienie oraz uzyskanie stosownych zezwoleń na jej realizację, na podstawie Programu funkcjonalno-użytkowego (załącznik nr 1 do umowy).
b) budowę na podstawie opracowanego i uzgodnionego projektu kanalizacji rozdzielczej, kabli światłowodowych magistralnych, przyłączy transmisyjnych i zasilających do kamer wraz z budową niezbędnych odcinków kanalizacji kablowej dostępowej w lokalizacjach wskazanych w Programie funkcjonalno-użytkowym,
c) posadowienie masztów do kamer i syreny alarmowej,
d) dostawę, montaż, uruchomienie, konfigurację i kalibrację kamer oraz pozostałych urządzeń systemu monitoringu wizyjnego, w tym przemysłowych, zarządzalnych przełączników sieciowych, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia zintegrowanie programowe lub sprzętowe wszystkich dostarczonych urządzeń z istniejącym Systemem Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania,
e) dostawę, montaż i uruchomienie syreny alarmowej,
f) zintegrowanie programowe lub sprzętowe wszystkich dostarczonych kamer z istniejącym Systemem Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania,
g) wykonanie pomiarów powykonawczych i dokumentacji powykonawczej.
3) Zamawiający wymaga zapewnienia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na całość przedmiotu zamówienia.
4) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ oraz w załączniku nr 1 do umowy – Programie funkcjonalno-użytkowym wraz z załącznikami

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32562200-2 - Światłowodowe kable telekomunikacyjne

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 647617,14 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 783510,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 647617,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CENTRUM INFORMATYKI ”ZETO” S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5420202807

7.3.3) Ulica: Skorupska 9

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-048

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Zamierza powierzyć część zamówienia podwykonawcom w zakresie wykonania prac projektowych, budowlanych i instalacyjnych w zakresie budowy infrastruktury teletechnicznej i elektrycznej.
Nazwa Podwykonawcy6: AWOTEL Andrzej Wołodźko

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 647617,14 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 210 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane