Modernizacja przestrzeni publicznej przy ul. Mickiewicza w ramach zadań (...)

MIASTO CHEŁMŻA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00213869
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00213869/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-23 17:48
Lokalizacja
Chełmża, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a232cce-0b37-4cf5-b40f-2c22974f8616
Identyfikator
8792582481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneŻwir, piasek, kamień kruszony i kruszywaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógBetonowanieUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoZbrojenie

Wykonawcy

1 przyznane

GRAS OGRODY SPÓŁKA CYWILNA PAWEŁ GRUBECKI,MATEUSZ GRUBECKINowa Chełmża, PL · lot 0
797 745 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00213869 z dnia 2026-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja przestrzeni publicznej przy ul. Mickiewicza w ramach zadań (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO CHEŁMŻA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118690

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. gen. Józefa Hallera 2

1.5.2.) Miejscowość: Chełmża

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-140

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 56 639 23 30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.chelmza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.chelmza.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0a232cce-0b37-4cf5-b40f-2c22974f8616

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja przestrzeni publicznej przy ul. Mickiewicza w ramach zadań (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a232cce-0b37-4cf5-b40f-2c22974f8616

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213869

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023637/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Rewitalizacja zieleni miejskiej na obszarze (terenie) miasta Chełmży

1.1.6 Kompleksowa odnowa przestrzeni miejskiej w obszarze zdegradowanym Chełmży

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 (zarówno: Rewitalizacja zieleni miejskiej na obszarze (terenie) miasta Chełmży oraz Kompleksowa odnowa przestrzeni miejskiej w obszarze zdegradowanym Chełmży)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00083278

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKM.271.1.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 995917,79 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych, ogólnobudowlanych, instalacyjnych, montażowych oraz robót związanych z zagospodarowaniem i rewitalizacją zieleni miejskiej, polegających na kompleksowej odnowie przestrzeni publicznej oraz poprawie funkcjonalności i estetyki terenów zieleni na obszarze zlokalizowanym wzdłuż ul. Mickiewicza.
Zamówienie obejmuje wykonanie wszystkich robót niezbędnych do osiągnięcia zakładanego efektu funkcjonalnego, estetycznego i użytkowego, zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami Zamawiającego.
Zadanie nr 1: kompleksowa odnowa przestrzeni miejskiej w obszarze zdegradowanym Chełmży.
Przedmiotem niniejszego zadania jest realizacja robót związanych z kompleksową odnową przestrzeni publicznej w rejonie skweru miejskiego przy ul. Mickiewicza w Chełmży na działkach oznaczonych numerami 30, 31/1, 31/2 z obrębu 04. Zakres zadania obejmuje w szczególności:
• roboty rozbiórkowe istniejących nawierzchni oraz elementów małej architektury,
• wykonanie robót budowlanych i montażowych związanych z zagospodarowaniem terenu,
• utworzenie ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej, w tym strefy przeznaczonej do aktywności dla zwierząt wraz z dostawą i montażem urządzeń/ elementów określonych w dokumentacji projektowej,
• wykonanie nowych nawierzchni,
• dostawę i montaż elementów zagospodarowania terenu, w tym elementów małej architektury,
• wykonanie nasadzeń zieleni wysokiej i niskiej, oraz ich pielęgnację zieleni (bieżąca pielęgnacja zieleni oraz wykonanych nasadzeń w okresie gwarancji i rękojmi, obejmująca m.in. podlewanie, nawożenie, cięcia pielęgnacyjne oraz wymianę roślin obumarłych).
W ramach zadania przewiduje się zagospodarowanie terenu skweru poprzez stworzenie funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni rekreacyjnej, obejmującej m.in. ogrodzony wybieg dla psów wyposażony w urządzenia rekreacyjne i elementy treningowe, a także montaż elementów małej architektury służących użytkownikom przestrzeni publicznej. Zakres prac obejmuje również wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów oraz prace porządkowe i wykończeniowe, zgodnie z dokumentacją projektową.
Wszystkie roboty należy wykonać w sposób zapewniający spójność funkcjonalną i estetyczną zagospodarowanego terenu oraz jego dostosowanie do potrzeb użytkowników.
Zadanie nr 2: rewitalizacja zieleni miejskiej na obszarze (terenie) miasta Chełmży
Niniejsze zadanie obejmuje prace związane z zagospodarowaniem i rewitalizacją zieleni miejskiej na działkach oznaczonych numerem 54/8, 54/2, 54/6, 54/10 z obrębu 03. Zakres zadania obejmuje w szczególności:
• prace przygotowawcze i porządkowe, w tym roboty rozbiórkowe oraz wycinkę drzew i krzewów,
• wykonanie robót związanych z rekultywacją i odtworzeniem trawników,
• wykonanie nasadzeń drzew, krzewów oraz roślin cebulowych,
• utworzenie łąki kwietnej,
• realizację rozwiązań sprzyjających poprawie retencji wody oraz adaptacji do zmian klimatu,
• montaż elementów małej architektury oraz infrastruktury towarzyszącej,
• wykonanie ścieżki o nawierzchni mineralnej,
• montaż elementów wspierających lokalną faunę, w tym urządzeń dla owadów i ptaków,
• wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową i wykonaniem schodów betonowych oraz siedzisk,
• budowa oświetlenia wraz z dostawą i montażem latarni parkowych,
• wykonanie nasadzeń zieleni oraz ich pielęgnację zieleni (bieżąca pielęgnacja ziele-ni oraz wykonanych nasadzeń w okresie gwarancji i rękojmi, obejmująca m.in. podlewanie, nawożenie, cięcia pielęgnacyjne oraz wymianę roślin obumarłych).
Celem zadania jest poprawa jakości przestrzeni zieleni miejskiej poprzez jej uporządkowanie, zwiększenie bioróżnorodności, poprawę warunków siedliskowych dla roślin i zwierząt oraz podniesienie walorów estetycznych i użytkowych terenu. Zakres robót należy realizować w sposób zapewniający trwałość zastosowanych rozwiązań oraz ich zgodność z dokumentacją projektową i obowiązującymi przepisami.
Więcej szczegółów w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45262300-4 - Betonowanie

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45262310-7 - Zbrojenie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 797745 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1100000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 797745 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gras ogrody s.c.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369491006

7.3.3) Ulica: Nowa Chełmża, ul. Marka Grubeckiego 3

7.3.4) Miejscowość: Chełmża

7.3.5) Kod pocztowy: 87-140

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 797745 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-24

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane