Sprzątanie ulic w ciągach dróg wojewódzkich z podziałem na zadania

ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00214038
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00214038/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-24 08:15
Lokalizacja
Koszalin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2134d5cd-9548-4920-8c7b-0ea8cb64a10b
Identyfikator
6692214133
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania i zamiatania ulicUsługi w zakresie trawnikówUsługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00214038 z dnia 2026-04-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sprzątanie ulic w ciągach dróg wojewódzkich z podziałem na zadania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

1.3.) Oddział zamawiającego: ZZDW Koszalin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330961132

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szczecińska 31

1.5.2.) Miejscowość: Koszalin

1.5.3.) Kod pocztowy: 75-122

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzdw@zzdw.koszalin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzdw.koszalin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1287604

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarzadzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sprzątanie ulic w ciągach dróg wojewódzkich z podziałem na zadania

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2134d5cd-9548-4920-8c7b-0ea8cb64a10b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214038

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00130734/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.21 Sprzątanie ulic w miastach w ciągach dróg wojewódzkich (RDW Ch, D i G - na 2026 r.)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00185147

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZDW-6.3810.50.2026.8.3

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania ulic, w ciągach dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z podziałem na 7 zadań:
Zadanie nr 1 – Z4 – Granica Państwa – Osinów Dolny (RDW w Chojnie)
1) oczyszczenie z zanieczyszczeń nawierzchni bitumicznych ulic – jezdnie,
2) oczyszczenie z zanieczyszczeń nawierzchni chodników, parkingów, pasa postojowego,
3) opróżnianie koszy na śmieci,
4) mechaniczne koszenie terenów zielonych,
5) zimowe utrzymanie chodników, parkingów i pasa postojowego.
Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 3.1) SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 56708,20 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania ulic, w ciągach dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z podziałem na 7 zadań:
Zadanie nr 2 – Zamiatanie ulic w ciągach DW 124 i DW 125 (RDW w Chojnie)
oczyszczanie z zanieczyszczeń nawierzchni ulic - jezdnie.
Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 3.2) SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.) Wartość części: 28800,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania ulic, w ciągach dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z podziałem na 7 zadań:
Zadanie nr 3 – Zamiatanie ulic w ciągach DW 120 i DW 122 (RDW w Chojnie)
oczyszczanie z zanieczyszczeń nawierzchni ulic - jezdnie.
Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 3.3) SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.) Wartość części: 24000,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania ulic w ciągach dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z podziałem na 7 zadań:
Zadanie nr 4 – Zamiatanie ulic w ciągu DW 114 (RDW w Chojnie)
oczyszczanie z zanieczyszczeń nawierzchni ulic - jezdnie.
Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 3.4) SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.) Wartość części: 19200 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania ulic w ciągach dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z podziałem na 7 zadań:
Zadanie nr 5 – kosze w m. Wałcz (RDW w Drawsku Pomorskim)
opróżnianie koszy ulicznych (wraz z zakupem koszy i ich zamontowaniem).
Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 3.5) SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.) Wartość części: 23240 PLN

Część 6

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania ulic w ciągach dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z podziałem na 7 zadań:
Zadanie nr 6 – Z3 – Płoty (RDW w Gryficach)
1) oczyszczanie z zanieczyszczeń nawierzchni bitumicznych ulic - jezdnie,
2) oczyszczanie z zanieczyszczeń nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych,
3) mycie oznakowania pionowego – znaki drogowe grupy A, B, C, D, E, F oraz T, U, G,
4) mycie oznakowania pionowego typu E i F – duże tablice,
5) opróżnianie koszy ulicznych,
6) utrzymanie zieleni na wyspie centralnej ronda,
7) koszenie terenów zielonych na terenie miasta.
Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzory 3.6) SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.) Wartość części: 52974,22 PLN

Część 7

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania ulic w ciągach dróg wojewódzkich zarządzanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z podziałem na 7 zadań:
Zadanie nr 7 – Z15 – Resko (RDW w Gryficach)
1) oczyszczanie z zanieczyszczeń nawierzchni bitumicznych ulic - jezdnie,
2) oczyszczanie z zanieczyszczeń nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych;
3) mycie oznakowania pionowego – znaki drogowe grupy A, B, C, D, E, F oraz T, U, G,
4) mycie oznakowania pionowego typu E i F – duże tablice,
5) opróżnianie koszy ulicznych.
Szczegółowa lokalizacja i zakres usług dla danego zadania określony jest w Rozdziale C SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i w Formularzu cenowym (wzór 3.7) SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.5.) Wartość części: 32250,18 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) w zw. z art. 259 ustawy postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny oferty najkorzystniejszej.
W przedmiotowym postępowaniu na w/w część cena oferty najkorzystniejszej wynosi 66 871,44 zł, co przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę 26 000,00 zł
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację części do ceny oferty najkorzystniejszej, zatem zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

Część 6

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) w zw. z art. 259 ustawy postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny oferty najkorzystniejszej.
W przedmiotowym postępowaniu na w/w część cena oferty najkorzystniejszej wynosi 136 404,00 zł, co przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę 58 000,00 zł
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację części do ceny oferty najkorzystniejszej, zatem zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

Część 7

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) w zw. z art. 259 ustawy postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny oferty najkorzystniejszej.
W przedmiotowym postępowaniu na w/w część cena oferty najkorzystniejszej wynosi 69 660,00 zł, co przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę 35 000,00 zł.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację części do ceny oferty najkorzystniejszej, zatem zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

2026-04-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi