Rozbiórka i odbudowa dachu budynku administracji nr 2 Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00214054
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00214054/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-24 08:24
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-68ca0d45-a5dd-43a6-bc9e-928944ce5198
Identyfikator
5783104467
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneNaprawa i konserwacja dachówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie konstrukcji dachowych

Wykonawcy

1 przyznane

JAROSŁAW PALCZEWSKIKępiny Małe, PL · lot 0
350 000,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00214054 z dnia 2026-04-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka i odbudowa dachu budynku administracji nr 2 Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 281098840

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komeńskiego 35

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpitalmiejski.elblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalmiejski.elblag.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/szpitalmiejski_elblag

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka i odbudowa dachu budynku administracji nr 2 Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68ca0d45-a5dd-43a6-bc9e-928944ce5198

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214054

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172842

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Roboty realizowane będą na tym samym placu budowy, na którym wcześniej prowadzono prace związane z zabezpieczeniem obiektu przed zdarzeniu losowym. Za powierzeniem realizacji zamówienia Wykonawcy HOUSERWIS przemawia również fakt, iż Wykonawca ten realizował prace dekarskie na budynku administracji przed wystąpieniem pożaru na podstawie umowy nr ZP/155/2025 z dnia 16.09.2025 . Zlecenie odbudowy dachu po pożarze dla innego Wykonawcy spowodowałoby konieczność realizacji robót budowlanych przez dwóch wykonawców na jednym placu budowy co wiąże się z rozmyciem odpowiedzialności oraz brakiem możliwości przekazania placu budowy dla jednego konkretnego wykonawcy, co następnie powoduje dalsze ewentualne problemy organizacyjne, prawne i ubezpieczeniowe.(...) - zgodnie z Zaproszeniem do negocjacji

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/15/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 242766,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka i odbudowa dachu budynku administracji nr 2 Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 1.1

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 350000,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 350000,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 350000,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jarosław Palczewski Houserwis

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5781953127

7.3.3) Ulica: Kępiny Małe 43/2

7.3.4) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

7.3.5) Kod pocztowy: 82-100

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350000,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

2026-04-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane