Dostawa serwerów oraz dostawa zasilaczy awaryjnych UPS w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Wilamowice.
Gmina Wilamowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00214317
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00214317/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-04-24 09:44
- Lokalizacja
- Wilamowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c736e460-8cc7-43f2-a8d1-761bc2bbaa30
- Identyfikator
- 9372638755
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00214317 z dnia 2026-04-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa serwerów oraz dostawa zasilaczy awaryjnych UPS w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Wilamowice.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wilamowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182321
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: RYNEK 1
1.5.2.) Miejscowość: Wilamowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-330
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: (033) 8129430
1.5.8.) Numer faksu: (033) 8129431
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ug.wilamowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wilamowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c736e460-8cc7-43f2-a8d1-761bc2bbaa301.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa serwerów oraz dostawa zasilaczy awaryjnych UPS w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Wilamowice.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c736e460-8cc7-43f2-a8d1-761bc2bbaa30
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214317
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018023/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa serwerów oraz dostawa zasilaczy awaryjnych UPS w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Wilamowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” .2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151682
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IN.271.1.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 553769,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Zadanie częściowe nr 1 – dostawa serwerów:Zadanie obejmuje dostawę 3 jednakowych serwerów wraz z usługą instalacji i konfiguracji 3-węzłowego klastra HA w środowisku wirtualnym Proxmox VE w wersji 9.1 lub nowszej oraz skonfigurowanie na wszystkich węzłach SDS (Ceph).
2) Dostarczany sprzęt powinien być fabrycznie nowy, niepochodzący z rynku wtórnego (refurbished), sprawny technicznie, kompletny, gotowy do pracy i trwale oznakowany przez Wykonawcę w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta.
3) Szczegółowy zakres dostawy wraz z wymaganiami został określony w załączniku nr 1A – opis przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48822000-6 - Serwery komputerowe
4.5.5.) Wartość części: 536322,17 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Zadanie częściowe nr 2 – dostawa zasilaczy awaryjnych UPS:Zadanie obejmuje dostawę i instalację 2 jednakowych zasilaczy awaryjnych UPS (Li-FePO4).
2) Dostarczany sprzęt powinien być fabrycznie nowy, niepochodzący z rynku wtórnego (refurbished), sprawny technicznie, kompletny, gotowy do pracy i trwale oznakowany przez Wykonawcę w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta.
3) Szczegółowy zakres dostawy wraz z wymaganiami został określony w załączniku nr 1A – opis przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne
4.5.5.) Wartość części: 17446,94 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu zostały złożone następujące oferty:
1) COMP S.A.
ul. Jutrzenki 116, 02-230 Warszawa
cena brutto wykonania zamówienia – 1.036.890,00 zł brutto
2) MBA System Sp. z o.o.
Pl. Konesera 9, 03-736 Warszawa
cena brutto wykonania zamówienia – 1.034.380,80 zł brutto
W ofertach złożonych przez w/w Wykonawców ceny brutto przewyższają kwotę którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 651.900,00 zł brutto.
Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć środków finansowych na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 29283,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 40811,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 29283,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Atut Centrum Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9511832769
7.3.3) Ulica: ul. Ks. Prymasa A. Hlonda 10/134
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-972
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 29283,72 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
| 2026-04-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |