Przebudowa drogi gminnej nr 007427F w m. Bukowina Bobrzańska, gmina Żagań

GMINA ŻAGAŃ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00214422
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00214422/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-24 10:10
Lokalizacja
Żagań, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-645e930d-4f75-427b-a6c0-b3a87ca06399
Identyfikator
9241001069
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubań, PL · lot 0
428 565,82 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00214422 z dnia 2026-04-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 007427F w m. Bukowina Bobrzańska, gmina Żagań

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻAGAŃ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770497

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 9

1.5.2.) Miejscowość: Żagań

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminazagan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazagan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-645e930d-4f75-427b-a6c0-b3a87ca06399

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 007427F w m. Bukowina Bobrzańska, gmina Żagań

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-645e930d-4f75-427b-a6c0-b3a87ca06399

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214422

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028036/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej nr 007427F w m. Bukowina Bobrzańska, gmina Żagań

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151714

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 610239,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje przebudowę nawierzchni drogi gminnej nr 007427F w miejscowości Bukowina Bobrzańska, gmina Żagań (etap I) zlokalizowanej na działce ewid. nr 345 (we własności Gminy Żagań). Zadaniem drogi jest komunikacja i obsługa istniejącej zabudowy jednorodzinnej ale również komunikacja mieszkańców Bukowiny Bobrzańskiej z Żaganiem (poprzez DK12). Odcinek drogi publicznej nr 007427F planowany do przebudowy posiada łączną długość 991,0m i rozpoczyna się od krawędzi drogi krajowej DK12 (dz. ewid. nr 217 nie objęta opracowaniem), następnie biegnie pasem drogowym drogi gminnej- dz. ewid. nr 345 w kierunku Bukowiny Bobrzańskiej „Górnej”. Projekt dotyczy nawierzchni jezdni, dojść i zjazdów do nieruchomości mieszkańców i na drogi wewnętrzne.
Lokalizacja: Obręb ewid. 081009_2.0002 Gmina Żagań, obręb ewid. Bukowina Bobrzańska dz. ewid. nr 345, 344, 254

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 428565,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 645710,79 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 428565,82 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6131367566

7.3.4) Miejscowość: Jałowiec

7.3.5) Kod pocztowy: 59-800

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 428565,82 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 122 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane