Modernizacja terenu turystyczno – rekreacyjnego nad Lindą w Grotnikach

Gmina Zgierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00215565
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00215565/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-24 13:57
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b50c7c5e-3dc1-44b2-9761-dc1c71f00afe
Identyfikator
7322011556
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie parkingówRoboty budowlane w zakresie parków rozrywkiObiekty rekreacyjneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00215565 z dnia 2026-04-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja terenu turystyczno – rekreacyjnego nad Lindą w Grotnikach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zgierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057840

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łęczycka

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gminazgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

platformazakupowa.pl/pn/gminazgierz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja terenu turystyczno – rekreacyjnego nad Lindą w Grotnikach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b50c7c5e-3dc1-44b2-9761-dc1c71f00afe

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00215565

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047130/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja terenu turystyczno - rekreacyjnego nad Lindą w Grotnikach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Modernizacja terenu turystyczno – rekreacyjnego nad Lindą w Grotnikach” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00188495

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, dostawa i montaż w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja terenu nad Lindą w Grotnikach”. Inwestycja realizowana będzie działkach o numerach ewidencyjnych 34, 35/2, 88/2, 92/2, 92/3, 95, 96/10 i część działek drogowych 88/2 i 280 położonych w Grotnikach w gminie Zgierz. W ramach zadania planowana jest m.in. budowa zespołów placów zabaw, zespołów obiektów sportowych i rekreacyjnych, altan, obiektów higieniczno-sanitarnych, dróg wewnętrznych, ciągów pieszych, miejsc postojowych wraz z doziemną infrastrukturą techniczną. Ponadto przewidziano zagospodarowanie terenu zielenią poprzez nasadzenia drzew i krzewów, wykonanie trawników itp.

Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje:
1. Obszar 1, w tym:
1.1 "Street Workout"
1.2 Istniejącą siłownię terenową
1.3 Plac zabaw dla dzieci
1.4 Psi park
1.5 Tenis stołowy
1.6 Bulodrom
1.7 Plac wielofunkcyjny 30 mx18 m
1.8 Altanę B leśną
1.9 Drewniany mostek
1.10 Przeniesienie ośmiokątnej altany
1.11 Rozbiórkę chodnika przy altanie
1.12 Rozbiórkę starych utwardzeń drogowych
1.13 Utwardzenia - ciągi piesze
1.14 Nową drogę i plac wielofunkcyjny
1.15 Miejsca postojowe
1.16 Pozostałe wyposażenie
2. Obszar 2, w tym:
2.1 Teren zielony
2.2 Plac zabaw nad Lindą
2.3 Utwardzenia ciąg pieszy
2.4 Dojazd wewnętrzny
3. Instalację monitoringu zewnętrznego
4. Instalację elektryczną
5. Rozdzielnię TE
6. Toalety z podłączeniem zbiorników szczelnych
7. Roboty instalacyjne wodociągowe
8. Rozbiórka istniejącego budynku
9. Rozbiórkę istniejącego ogrodzenia z siatki
10. Ogrodzenie panelowe
11. Zieleń
10.1 Obszar nr 1, w tym:
10.1.1 Prace porządkowe i przygotowawcze
10.1.2 Roboty agrotechniczne
10.1.3 Sadzenie drzew, krzewów, pnączy
10.1.4 Sadzenie bylin
10.1.5 Wykonanie trawników runa parkowego
10.2 Obszar nr 2, w tym:
10.2.1 Prace porządkowe i przygotowawcze
10.2.2 Sadzenie drzew i krzewów
10.2.3 Sadzenie bylin
12. Roboty pozostałe, w tym:
1. Zakup i montaż 3 szt automatycznych urządzeń do zliczania osób dla obszarów bez prądu (zewnętrzne radary zliczające osoby).
2. Badania i odbiory związane z dopuszczeniem obiektu budowlanego do użytkowania
3. Obsługę geodezyjną inwestycji: wytyczenie i inwentaryzację geodezyjną powykonawczą
4. Zawiadomienie Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Straży Pożarnej o zakończeniu budowy i zamiarze przystąpienia do użytkowania, zawiadomienie organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy, robót budowlanych (przyjęte bez sprzeciwu, zawiadomienie organu nadzoru budowlanego) wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie(jeżeli będzie wymagana).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45212130-6 - Roboty budowlane w zakresie parków rozrywki

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

ponieważ cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną (5 998 051,69 zł) przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (5 458 162,00 zł)
2026-04-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane