Modernizacja energetyczna budynku zespołu szkolno – przedszkolnego w Obrze wraz z budową elementów zielono - niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj

GMINA WOLSZTYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00216328
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00216328/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-27 09:13
Lokalizacja
Wolsztyn, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-28d23d8f-9974-4701-8353-d7a4ffae0ccd
Identyfikator
9231658141
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeSłoneczne moduły fotoelektrycznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychNaprawa i konserwacja dachówRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalacje zasilania elektrycznegoInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychIzolacja cieplnaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty remontowe i renowacyjneUsługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00216328 z dnia 2026-04-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynku zespołu szkolno – przedszkolnego w Obrze wraz z budową elementów zielono - niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLSZTYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770706

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Wolsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 683474500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@wolsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.wolsztyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-28d23d8f-9974-4701-8353-d7a4ffae0ccd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna budynku zespołu szkolno – przedszkolnego w Obrze wraz z budową elementów zielono - niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28d23d8f-9974-4701-8353-d7a4ffae0ccd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00216328

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053419/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Obrze wraz z budową elementów zielono-niebieskiej infrastruktury

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski” Działania 02.01 „Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150857

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 8498448,65 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5058471,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą „Modernizacja energetyczna budynku zespołu szkolno – przedszkolnego w Obrze wraz z budową zielono – niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj”.

Zadanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” polegające na opracowaniu kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej i realizacji inwestycji polegającej na modernizacji energetycznej budynku szkolno – przedszkolnego w Obrze wraz z budową zielono – niebieskiej infrastruktury oraz niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu, która ma zostać zrealizowana na nieruchomości położonej w Obrze, 302903_5.0013 – Gmina Wolsztyn, Obra działka nr 1520/1.

Dokumenty stanowiące opis przedmiotu zamówienia:
• Programu funkcjonalno-użytkowego (PFU),
• Audyt Energetyczny Budynku,
• Audyt Energetyczny Instalacji Fotowoltaicznej,
• Audyt Energetyczny Oświetlenia,
stanowiących załączniki do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w PFU, w Audycie energetycznym budynku, Audycie energetycznym instalacji fotowoltaicznej oraz Audycie Energetycznym Oświetlenia wraz z wykonaniem robót budowlanych w pełnym zakresie, w tym uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń.
Zakres obowiązków Wykonawcy obejmuje również czynności związane z uruchomieniem, odbiorem, przekazaniem obiektu do użytkowania oraz przygotowaniem dokumentacji powykonawczej, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wymaganiami Zamawiającego.

Zakres zadania wykonawcy obejmuje:
• pełnienie nadzoru autorskiego;
• przygotowanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej;
• konserwacja i serwis obiektu oraz wykonywanie napraw w okresie gwarancji.

Realizacja zamówienia odbywać się będzie w czynnym obiekcie oświatowym, dlatego Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników oraz minimalizujący zakłócenia w funkcjonowaniu placówki.

Zadanie inwestycyjne jest współfinansowane z programu „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski” Działania 02.01 „Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą „Modernizacja energetyczna budynku zespołu szkolno – przedszkolnego w Obrze wraz z budową elementów zielono - niebieskiej infrastruktury – w formule zaprojektuj i wybuduj” wpłynęły dwie oferty złożone przez:

1. USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE LESZEK DUDA, Kiełkowo 12, 64-212 Kiełkowo, NIP 9231391637, 6550000,92 PLN

2. GK INVESTBUD SP. Z O.O., ul. Zjednoczenia 102/5A, 65-120 Zielona Góra, NIP 9292073185, 6118020,00 PLN

W dniu 2026-03-26 Zamawiający, na stronie internetowej prowadzonego postępowania, poinformował, że na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 3 000 000,00 PLN (brutto). Tym samym, cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający podjął decyzję, aby nie zwiększyć liczby środków przeznaczonych na sfinansowanie ww. zamówienia.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6118020,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6550000,92 PLN

2026-04-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane