Więcej bezpiecznych przejść dla pieszych. Budowa doświetlenia przejść dla pieszych etap VIII

ZARZĄD DRÓG ZIELENI I TRANSPORTU W OLSZTYNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00216790
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00216790/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-27 11:07
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-819b6576-0330-48b0-926c-3e7886c22a11
Identyfikator
7393851186
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Oświetlenie zewnętrzne

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD SIECI I ZASILANIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
428 040 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00216790 z dnia 2026-04-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Więcej bezpiecznych przejść dla pieszych. Budowa doświetlenia przejść dla pieszych etap VIII

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG ZIELENI I TRANSPORTU W OLSZTYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 281358034

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ryszarda Knosały 3 lokal 5B

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-015

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdzit.olsztyn.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdzit.olsztyn.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.olsztyn.eu/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Więcej bezpiecznych przejść dla pieszych. Budowa doświetlenia przejść dla pieszych etap VIII

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-819b6576-0330-48b0-926c-3e7886c22a11

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00216790

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00086225/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Więcej bezpiecznych przejść dla pieszych "Budowa doświetlenia przejść dla pieszych etap VIII"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154251

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NZ.2510.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa doświetlenia 19 przejść dla pieszych bez systemu sterowania oświetleniem. W ramach zamówienia planuje się wykonanie następujących prac:

Zamówienie podstawowe:
1) budowa doświetlenia 11 przejść dla pieszych:
a) Jagiellońska/Okrzei,
b) Wojska Polskiego/Sybiraków,
c) Sybiraków/Malborska,
d) Hozjusza/Lawendowa,
e) Wilczyńskiego na wys. Parafii bł. Stefana Wyszyńskiego (2 lokalizacje),
f) Krasickiego/Świtycz-Widackiej,
g) Warszawska/Profesorska,
h) Grunwaldzka/Kromera,
i) Dybowskiego/Oczapowskiego,
j) Dybowskiego/Kortosfera,
k) Dybowskiego/Obitza.

Prawo opcji:
1) budowa doświetlenia 8 przejść dla pieszych:
a) Jagiellońska/Niedziałkowskiego,
b) Jagiellońska/Kossaka,
c) Sybiraków/Rataja,
d) Hozjusza/Narcyzowa,
e) Hozjusza/Fiołkowa,
f) Płoskiego na wys. budynku nr 12,
g) Bartąska/Biedronka,
h) Jagiełły/Grunwaldzka.

Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie robót budowlanych o określonej w SWZ jakości. Z tych względów Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla Wykonawców).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 428040 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 877942,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 428040,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "ZAKŁAD SIECI I ZASILANIA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991061454

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 52-014

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 428040,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. „Termin rozpoczęcia realizacji zamówienia – od dnia podpisania umowy.
2. Termin zakończenia:
1) zamówienie podstawowe – 5 miesięcy od dnia podpisania umowy,
2) prawo opcji – 4 miesiące po złożeniu oświadczenia, o którym mowa w § 3 ust. 3 umowy, jednakże nie później niż do dnia 30 listopada 2026 r.”
2026-04-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane