Modernizacja energetyczna budynków Przedszkoli Miejskich nr 51 i 52

Gmina Bytom

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00216928
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00216928/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-27 11:46
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f7871152-3572-4676-9f4c-05e9427fa95d
Identyfikator
6262988582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęMalowanie budynkówIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty izolacyjneOprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienneGrzejniki centralnego ogrzewaniaMontaż instalacji piorunochronnejIzolowanie dachuRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie drzwi i okien

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00216928 z dnia 2026-04-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków Przedszkoli Miejskich nr 51 i 52

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255269

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Parkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 7868301

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.bytom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bytom.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umbytom.logintrade.net/zapytania_email,226029,b2feb2f7e2f8d66b3cc056039da7fe4c.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna budynków Przedszkoli Miejskich nr 51 i 52

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7871152-3572-4676-9f4c-05e9427fa95d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00216928

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033686/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Modernizacja energetyczna budynku Przedszkola Miejskiego nr 51 w Bytomiu

1.1.10 Modernizacja energetyczna budynku przedszkola miejskiego nr 52 w Bytomiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02.00 - Fundusze Europejskie na zielony rozwój, dla Działania: FESL.02.01 - Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00159096

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PA.271.1.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1040125,90 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – Modernizacja energetyczna budynku Przedszkola Miejskiego
nr 51 w Bytomiu
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, tj. Program Funkcjonalno-Użytkowy.
b) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.
c) Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu co najmniej 60 miesięcy gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz na zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia, liczonej od dnia końcowego odbioru robót, na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy.
(Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert (patrz cz. XVIII SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45442110-1 - Malowanie budynków

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

44621110-3 - Grzejniki centralnego ogrzewania

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45261410-1 - Izolowanie dachu

4.5.5.) Wartość części: 499204,34 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – Modernizacja energetyczna budynku Przedszkola Miejskiego nr 52 w Bytomiu
a) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ, tj. Program Funkcjonalno-Użytkowy.
b) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 8 do SWZ.
c) Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu co najmniej 60 miesięcy gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz na zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia, liczonej od dnia końcowego odbioru robót, na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy.
(Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert (patrz cz. XVIII SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45442110-1 - Malowanie budynków

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45261410-1 - Izolowanie dachu

4.5.5.) Wartość części: 540921,56 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu złożono 6 ofert. Wszystkie oferty niepodlegające odrzuceniu, przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oferta Wykonawcy INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba, która jest najwyżej ocenioną spośród złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu oraz najniższą spośród cen złożonych ofert, zawiera cenę 880 000,00 zł brutto, która znacznie przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 614 021,34 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty najwyżej ocenionej. W związku z powyższym unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu złożono 6 ofert. Wszystkie oferty niepodlegające odrzuceniu, przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oferta Wykonawcy INFOPOLGAZ Marlena Handel-Szczerba, która jest najwyżej ocenioną spośród złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu oraz najniższą spośród cen złożonych ofert, zawiera cenę 920 000,00 zł brutto, która znacznie przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 665 333,52 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty najwyżej ocenionej. W związku z powyższym unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

2026-04-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane