„Opracowanie dokumentacji projektowej zasilania awaryjnego Rezonansu Magnetycznego na potrzeby Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A.”
Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych -ZOZ S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00217716
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00217716/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-04-27 14:21
- Lokalizacja
- Polkowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8f4c0383-7ad0-4510-bf69-ccfe539c8a0b
- Identyfikator
- 6922246830
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00217716 z dnia 2026-04-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Opracowanie dokumentacji projektowej zasilania awaryjnego Rezonansu Magnetycznego na potrzeby Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych -ZOZ S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390760852
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kard. B. Kominka 7
1.5.2.) Miejscowość: Polkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-101
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@pcuz.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcuz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8f4c0383-7ad0-4510-bf69-ccfe539c8a0b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Podmiot leczniczy - przedsiębiorstwo prowadzące działalność medyczną
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Opracowanie dokumentacji projektowej zasilania awaryjnego Rezonansu Magnetycznego na potrzeby Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f4c0383-7ad0-4510-bf69-ccfe539c8a0b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00217716
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034177/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Opracowanie dokumentacji projektowej zasilania awaryjnego Pracowni Rezonansu Magnetycznego na potrzeby Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00195807
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-14/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 20000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej zasilania awaryjnego Pracowni Rezonansu Magnetycznego na potrzeby Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A.
2. Przedmiot zamówienia jak w ust. 1 obejmuje:
Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej zasilania awaryjnego Pracowni Rezonansu Magnetycznego w zakresie zasilania aparatu MR z określeniem możliwości współpracy z istniejącą infrastrukturą zasilania podtrzymującego UPS oraz zewnętrznego agregatu prądotwórczego.
Opracowanie dokumentacji projektowej musi być obowiązkowo poprzedzone wykonaniem inwentaryzacji w pełnych zakresach objętych Przedmiotem zamówienia.
Opracowanie musi uwzględniać:
1) bilans mocy niezbędnej do utrzymania zasilania systemu chłodzenia oraz podtrzymania pola magnetycznego aparatu,
2) analizę możliwości wykorzystania rezerwy zasilania podtrzymującego UPS, obecnie wykorzystywanego na potrzeby pracowni tomografii komputerowej oraz rezerwy mocy zewnętrznego agregatu prądotwórczego, obecnie wykorzystywanego na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL),
3) analizę możliwości wykorzystania istniejącej instalacji (tras kablowych) na potrzeby zasilania awaryjnego aparatu RM,
4) projekt budowlany zgodny z Art. 34 Ustawy z dnia 7 lipca 1997 r. - Prawo Budowlane,
5) opracowanie kosztorysu inwestorskiego musi uwzględniać zakres robót we wszystkich występujących branżach .
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie na „Opracowanie dokumentacji projektowej zasilania awaryjnego Pracowni Rezonansu Magnetycznego na potrzeby Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. w Polkowicach ”zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2, w związku z art. 266 ustawy Pzp.Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym ww. postępowaniu w wyznaczonym terminie została złożona jedna oferta, która podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 5 i ust. 18, w związku z art. 266 ustawy Pzp.
W związku z brakiem ważnych ofert, ww. postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 2, w związku z art. 266 ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Pzp.: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-04-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |