Wypożyczenie, instalacja i uruchomienie urządzenia do aplikacji nitki zabezpieczającej okienkowej wykonanej w technologii KINEGRAM® do papieru, wraz z nadzorem procesu produkcji

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00218263
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00218263/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-28 08:20
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6642aec4-9114-4783-be9a-1da80fd5c4a6
Identyfikator
5250001090
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

Wykonawcy

1 przyznane

LEONHARD KURZ Stiftung & Co. KGFürth, DE · lot 0
43 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00218263 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wypożyczenie, instalacja i uruchomienie urządzenia do aplikacji nitki zabezpieczającej okienkowej wykonanej w technologii KINEGRAM® do papieru, wraz z nadzorem procesu produkcji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 011836796

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sanguszki 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-222

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pwpw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pwpw.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


produkcja banknotów

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wypożyczenie, instalacja i uruchomienie urządzenia do aplikacji nitki zabezpieczającej okienkowej wykonanej w technologii KINEGRAM® do papieru, wraz z nadzorem procesu produkcji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6642aec4-9114-4783-be9a-1da80fd5c4a6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218263

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00183215

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Nitka zabezpieczająca, do której aplikacji urządzenie ma zostać wykorzystane jest objęta opatentowaną technologią. Do jej dystrybucji prawa posiada wyłącznie jeden podmiot. Producent opatentowanej nitki opracował również dedykowane urządzenie do jej aplikacji – nie istnieją inne rozwiązania technologiczne do aplikacji nitki KURZ, która zostanie wykorzystana w produkcji banknotu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NW_260_9_2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wypożyczenie, instalacja i uruchomienie urządzenia do aplikacji nitki zabezpieczającej okienkowej wykonanej w technologii KINEGRAM® do papieru w procesie produkcyjnym, z możliwością: nanoszenia nitki z umiejscowieniem wzoru wzdłuż kierunku maszynowego (MD), tworzenia regularnych „okienek” odsłaniających nitkę z regularnym, powtarzalnym wzorem, integracji z istniejącą linią produkcyjną, wraz z nadzorem w procesie produkcji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LEONHARD KURZ Stiftung & Co. KG

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE132748097

7.3.3) Ulica: Schwabacher Straße 482

7.3.4) Miejscowość: Fürth

7.3.5) Kod pocztowy: 90763

7.3.7.) Kraj: Niemcy

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 43600 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-08
2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy