„Koszenie poboczy i pasa drogowego na drogach powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2026 z podziałem na część I i II”

POWIAT STRZELECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00218744
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00218744/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-28 10:06
Lokalizacja
Strzelce Opolskie, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e94050f-0bc1-48df-a9d5-7c770ed4b681
Identyfikator
7561812928
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi usuwania chwastówUsługi w zakresie trawników

Wykonawcy

2 przyznane

DAWID DEJAOsiek, PL · lot 0
115 671,6 PLN
DAWID DEJAOsiek, PL · lot 1
96 561,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00218744 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Koszenie poboczy i pasa drogowego na drogach powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2026 z podziałem na część I i II”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT STRZELECKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412651

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jordanowska 2

1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Opolskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 774401755

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatstrzelecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatstrzelecki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285936

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Koszenie poboczy i pasa drogowego na drogach powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2026 z podziałem na część I i II”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e94050f-0bc1-48df-a9d5-7c770ed4b681

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218744

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036983/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Koszenie poboczy i i pasa drogowego na drogach powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2026 z podziałem na część I i II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00183928

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.272.5.2026.IG/KO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 275117,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy i pasa drogowego,
a także ręczne wykaszanie skarp niedostępnych, przy znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w miejscach niedostępnych dla kosiarek bijakowych w ciągach dróg powiatowych.

a) „Koszenie poboczy i pasa drogowego na drogach powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2026 – część I”
Część I realizowana będzie w gm. Ujazd, gm. Leśnica, części gm. Strzelce Opolskie i części gm. Izbicko.
Łączna orientacyjna powierzchnia koszenia (koszenie I + II) wynosi 1 156 716,00 m2 (115,6716 ha, ok 250,748 km).

Zamawiający zamierza wykonać koszenie części I w dwóch etapach :
a) I koszenie poboczy i pasa drogowego – łączna długość dróg przeznaczonych do koszenia 125,374 km (orientacyjna powierzchnia koszenia 578 358,00 m2 / 57,83580 ha), w tym:
– koszenie na szerokość min. 1,1 m – 33,467 km
– koszenie na szerokość min. 2,0 m – 37,572 km
– koszenie na całą szerokość pasa drogowego – 54,335 km
b) II koszenie poboczy i pasa drogowego – łączna długość dróg przeznaczonych do koszenia 125,374 km (orientacyjna powierzchnia koszenia 578 358,00 m2 / 57,83580 ha), w tym:
– koszenie na szerokość min. 1,1 m – 33,467 km
– koszenie na szerokość min. 2,0 m – 37,572 km
– koszenie na całą szerokość pasa drogowego – 54,335 km

Cały opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ Część I Rozdział 5 zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.) Wartość części: 149944,67 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne koszenie traw i chwastów oraz jednorocznych samosiewów drzew i krzewów z poboczy i pasa drogowego,
a także ręczne wykaszanie skarp niedostępnych, przy znakach pionowych, drzewach, w obrębie barier drogowych ochronnych oraz w miejscach niedostępnych dla kosiarek bijakowych w ciągach dróg powiatowych.
b) „Koszenie poboczy i pasa drogowego na drogach powiatowych Powiatu Strzeleckiego w roku 2026 – część II”
Część II realizowana będzie w gm. Jemielnica, gm. Kolonowskie, gm. Zawadzkie, części gm. Strzelce Opolskie i części gm. Izbicko.
Łączna orientacyjna powierzchnia koszenia (koszenie I + II) wynosi 965 618,40 m2 (96,56184 ha, ok 240,914 km)

Zamawiający zamierza wykonać koszenie części II w dwóch etapach:
a) I koszenie poboczy i pasa drogowego – łączna długość dróg przeznaczonych do koszenia 120,457 km (orientacyjna powierzchnia koszenia 482 809,200 m2 / 48,280920 ha), w tym:
– koszenie na szerokość min. 1,1 m – 51,900 km
– koszenie na szerokość min. 2,0 m – 29,700 km
– koszenie na całą szerokość pasa drogowego – 38,857 km

b) II koszenie poboczy i pasa drogowego – łączna długość dróg przeznaczonych do koszenia 120,457 km (orientacyjna powierzchnia koszenia 482 809,200 m2 / 48,280920 ha), w tym:
– koszenie na szerokość min. 1,1 m – 51,900 km
– koszenie na szerokość min. 2,0 m – 29,700 km
– koszenie na całą szerokość pasa drogowego – 38,857 km

Cały opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ Część I Rozdział 5 zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

4.5.5.) Wartość części: 125172,76 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 115671,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 156156,66 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 115671,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIEBIORSTWO TRANSPORTOWO HANDLOWO USŁUGOWE „DAVid” Dawid Deja

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561961746

7.3.3) Ulica: Polna 11 B

7.3.4) Miejscowość: Osiek

7.3.5) Kod pocztowy: 47-175

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 115671,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 96561,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 96561,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 96561,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIEBIORSTWO TRANSPORTOWO HANDLOWO USŁUGOWE „DAVid” Dawid Deja

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561961746

7.3.3) Ulica: Polna 11 B

7.3.4) Miejscowość: Osiek

7.3.5) Kod pocztowy: 47-175

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 96561,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi