„Rewitalizacja przestrzeni publicznych Pszczewa - Rewitalizacja dziedzińca Szkoły Podstawowej”

Gmina Pszczew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00219168
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00219168/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-28 11:31
Lokalizacja
Pszczew, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9fe2849-c853-4faf-8a0c-b9ef7f47237c
Identyfikator
5950007798
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychUsługi architektoniczne i podobneArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuWyposażenie placów zabawPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuUsługi w zakresie trawnikówUsługi sporządzania mapUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00219168 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rewitalizacja przestrzeni publicznych Pszczewa - Rewitalizacja dziedzińca Szkoły Podstawowej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pszczew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966800

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 13

1.5.2.) Miejscowość: Pszczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-330

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 95 749 23 10

1.5.8.) Numer faksu: 95 749 23 12

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pszczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pszczew.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c9fe2849-c853-4faf-8a0c-b9ef7f47237c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rewitalizacja przestrzeni publicznych Pszczewa - Rewitalizacja dziedzińca Szkoły Podstawowej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9fe2849-c853-4faf-8a0c-b9ef7f47237c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219168

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034410/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 „Rewitalizacja przestrzeni publicznych Pszczewa - Rewitalizacja dziedzińca Szkoły Podstawowej”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja realizowane jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027, Priorytet 8 Fundusze Europejskie dla lokalnego lubuskiego, Działanie FELB.08.03 Wsparcie terytorialne obszarów innych niż miejskie – rewitalizacja,

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00175744

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 499186,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest realizacji inwestycji, pn.: „Rewitalizacja przestrzeni publicznych Pszczewa - Rewitalizacja dziedzińca Szkoły Podstawowej”, znak sprawy: ZP.271.3.2026, dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027, Priorytet 8 Fundusze Europejskie dla lokalnego lubuskiego, Działanie FELB.08.03 Wsparcie terytorialne obszarów innych niż miejskie – rewitalizacja, w ramach której będzie realizowane:
a) Przebudowa placu zabaw- w formule zaprojektuj i wybuduj, na podstawie Programu Funkcjonalno – użytkowego (PFU), stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ.
b) Budowa zewnętrznej rampy podjazdowej i przebudowa schodów, na podstawie dokumentacji projektowej- projektu budowlanego wraz z pozwoleniem na budowę (konieczność wykonania projektu technicznego), stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania bliżej opisanego w ppkt. 1) lit. a) określa Program funkcjonalno-użytkowy (PFU) stanowiący załącznik nr 8 do SWZ, natomiast dla zadania bliżej opisanego w ppkt.1) lit. b), określa dokumentacja projektowa, stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

71354000-4 - Usługi sporządzania map

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Stosownie do art. 255 pkt. 7 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
z uwzględnieniem art. 263. Art. 263 ustawy Pzp stanowi, że jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2200470 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane