Dostawa materiałów biurowych oraz materiałów do archiwizacji

Gmina Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00219240
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00219240/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-04-28 11:44
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0ff0c14-cb83-488b-9043-8724b7ff4c4f
Identyfikator
5830011969
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różny sprzęt i artykuły biuroweDrobny sprzęt biurowy

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "PORTAL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 1
50 957,73 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00219240 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa materiałów biurowych oraz materiałów do archiwizacji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Gdańska

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Gdańsku - Biuro Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000598463

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nowe Ogrody 8/12

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-803

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58/ 323 61 58

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: natalia.kajfasz@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl/pn/UMG/demand/257762/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa materiałów biurowych oraz materiałów do archiwizacji

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0ff0c14-cb83-488b-9043-8724b7ff4c4f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219240

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00111308

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – Dostawa materiałów biurowych.
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów biurowych dla Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający parametry oraz szacunkowe ilości materiałów biurowych, będących przedmiotem niniejszego zamówienia, przedstawiony został we wzorze „Formularza cenowego dla części 1” stanowiącego załącznik do SWZ ( osobny plik).
Zamawiający gwarantuje zakup materiałów biurowych o wartości stanowiącej co najmniej 70% ceny brutto oferty Wykonawcy.
1.3. Zamawiający rozliczy ilość dostarczonych materiałów biurowych z faktycznie wykonanych dostaw, z zastrzeżeniem, że wartość tych dostaw nie może przekroczyć wartości brutto zawartej umowy.
1.4. Zamawiający wymaga, aby przedmiot każdej dostawy był fabrycznie nowy (nieużywany) oraz spełniał parametry podane w kolumnie nr 2 wzoru „Formularza cenowego”.
1.5. Dostawy materiałów biurowych odbywać się będą na warunkach określonych we wzorze Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30197000-6 - Drobny sprzęt biurowy

4.5.5.) Wartość części: 264033,15 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 – Dostawa materiałów do archiwizacji.
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów do archiwizacji dla Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający parametry oraz szacunkowe ilości materiałów do archiwizacji, będących przedmiotem niniejszego zamówienia, przedstawiony został we wzorze „Formularza cenowego dla części 2” stanowiącego załącznik do SWZ ( osobny plik).
2) Wykonawca w kolumnie nr 3 „Formularza cenowego” winien podać, producenta lub markę oferowanego produktu.
Zamawiający gwarantuje zakup materiałów biurowych o wartości stanowiącej co najmniej 70% ceny brutto oferty Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30197000-6 - Drobny sprzęt biurowy

4.5.5.) Wartość części: 82194,75 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie:
Zamawiający po unieważnieniu czynności wyboru najkorzystniejszej oferty pismem z dn. 25.03.2026 r., powtórzył czynności badania i oceny złożonych ofert.
W wyniku powtórzonych czynności badania i oceny ofert, Zamawiający podjął decyzję o odrzuceniu wszystkich ofert złożonych na Część nr 1 w przedmiotowym postępowaniu.

Wszystkie oferty złożone przez Wykonawców:
1) KONSORCJUM BIURO KLUB Sp. z o.o., Aleja Fryderyka Chopina 55, 05-092 Łomianki Dolne,
2) P.H.U. PORTAL Sp. z o.o., ul. Narwicka 23, 80-557 Gdańsk,
3) PHU SAMFIX-PAPIER G.BADTKE D.BADTKEOVA SP.J., ul. Miałki Szlak 52, 80-717 Gdańsk,
4) Partner Kleks Sp. z o.o., ul. Dworcowa 7, 87-100 Toruń,

zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ treść wszystkich czterech ofert jest niezgodna z warunkami zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170771,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 253398,98 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 50957,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 55099,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 50957,73 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE PORTAL Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5830005779

7.3.3) Ulica: ul. Narwicka 23

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-557

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 50957,73 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy