Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krowiarkach.

GMINA PIETROWICE WIELKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00219310
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00219310/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-28 11:56
Lokalizacja
Pietrowice Wielkie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-35544b71-a731-440b-a9f0-292dc7201d56
Identyfikator
6391006339
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie kotłówInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoIzolowanie dachuOchrona odgromowaIzolacja cieplnaRoboty remontowe i renowacyjneKotły grzewcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00219310 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krowiarkach.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PIETROWICE WIELKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258492

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 5

1.5.2.) Miejscowość: Pietrowice Wielkie

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-480

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 324198075

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pietrowicewielkie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pietrowicewielkie.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pietrowicewielkie.ezamawiajacy.pl/pn/pietrowicewielkie/demand/271638/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krowiarkach.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35544b71-a731-440b-a9f0-292dc7201d56

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219310

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047999/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krowiarkach.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane w ramach inwestycji B1.1.3. Termomodernizacja instytucji edukacyjnych Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności .

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00175353

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krowiarkach.
­Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krowiarkach przy ul. Szkolnej 19.

Zakres prac obejmuje w szczególności:
• wykonanie robót termomodernizacyjnych, w tym docieplenie ścian zewnętrznych, stropu pod tarasem, dachu i stropodachu oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
• modernizację źródła ciepła poprzez montaż kotła na pelet o mocy zgodnej z dokumentacją techniczną,
• modernizację instalacji wewnętrznych, obejmującą instalację centralnego ogrzewania (wraz z wymianą grzejników), optymalizację instalacji ciepłej wody użytkowej oraz modernizację instalacji oświetleniowej,
• wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 30 kWp wraz z magazynem energii o pojemności 40 kWh,
• wymianę opraw oświetleniowych, w tym opraw awaryjnych.
Realizacja zamówienia ma na celu poprawę efektywności energetycznej obiektu oraz obniżenie kosztów jego eksploatacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45000000-7 - Roboty budowlane

45261410-1 - Izolowanie dachu

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45321000-3 - Izolacja cieplna

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

44621200-1 - Kotły grzewcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, po odrzuceniu oferty Konsorcjum BZUG Sp. z o.o. oraz Intelus Inwestycje Sp. z o.o., jedyna pozostała oferta, która nie podlega odrzuceniu, opiewa na kwotę 3 682 211,10 zł, która istotnie przewyższa budżet zaplanowany przez Zamawiającego na realizację zadania. Zamawiający przeprowadził analizę możliwości finansowych i stwierdził brak środków pozwalających na zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do poziomu ceny tej oferty. Biorąc pod uwagę powyższe, unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp jest w pełni uzasadnione.
2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane