Budowa zbiornika retencyjnego na wody opadowe i roztopowe w m. Cisew

Gmina Turek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00219763
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00219763/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-28 13:15
Lokalizacja
Turek, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aabe68f7-4bd0-48a4-80c7-47de496a940d
Identyfikator
6681857956
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneZbiorniki na wodęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kopania rowówRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychWyrównywanie terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00219763 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zbiornika retencyjnego na wody opadowe i roztopowe w m. Cisew

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Turek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019556

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ogrodowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Turek

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-700

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gmina.turek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gmina.turek.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_turek

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa zbiornika retencyjnego na wody opadowe i roztopowe w m. Cisew

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aabe68f7-4bd0-48a4-80c7-47de496a940d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219763

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060024/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 „Retencja wód na obszarze gminy oraz rozwój terenów zielonych na obszarach wiejskich partnerstwa ZIT Kolsko-Tureckiego – gmina Turek”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

1. Dofinansowanie Projektu z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, w ramach: Priorytetu 02 „Fundusze europejskie dla zielonej Wielkopolski", Działania 02.06 „Zwiększenie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT" Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00117293

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKI-GB.ZP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

budowa zbiornika retencyjnego na wody opadowe i roztopowe w m. Cisew w zakresie:
1) Opracowania dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem wszelakich decyzji
i pozwoleń wymaganych przepisami prawa).
2) Wykonania robót budowlanych mających na celu wykonanie szczelnego zbiornika retencyjnego podziemnego odkrytego o poj. 500-550 m3 z możliwością wykorzystania wody opadowej i roztopowej do celów ppoż. wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44611500-1 - Zbiorniki na wodę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W ramach prowadzonego postępowania, w terminie składania ofert złożono 8 ofert. Zamawiający po otwarciu ofert opublikował informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 664 024,67 zł. W trakcie badania i oceny ofert, odrzucono 4 oferty natomiast kolejne w rankingu oferty zawierają cenę przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym działając na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, bowiem oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie zwiększa tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane