Wykonanie badań jakościowych i ilościowych fitoplanktonu oraz przygotowanie wkładu do raportówWR25

MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00219822
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00219822/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-04-28 13:26
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-41f52533-4b7f-497c-b154-7bf45a592273
Identyfikator
5860102441
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi badawcze

Wykonawcy

1 przyznane

Iwoną Zaboroś, 81-107 Gdynia, ul. Płk. Dąbka 51/2 m.8Gdynia, PL · lot 0
187 085,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00219822 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie badań jakościowych i ilościowych fitoplanktonu oraz przygotowanie wkładu do raportówWR25

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

1.3.) Oddział zamawiającego: Sekcja Przetargów i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000144733

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Hugo Kołłątaja 1

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-332

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@mir.gdynia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przetargi.mir.gdynia.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Państwowy Instytut Badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie badań jakościowych i ilościowych fitoplanktonu oraz przygotowanie wkładu do raportówWR25

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41f52533-4b7f-497c-b154-7bf45a592273

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219822

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań jakościowych i ilościowych 253 prób fitoplanktonu Morza Bałtyckiego, w tym analiza taksonomiczna oraz przygotowanie wkładu z wynikami badań do 3 raportów częściowych i raportu końcowego w ramach projektu realizowanego na rzecz PEJ Sp. z o.o.
Specyfika przedmiotu zamówienia polega na konieczności przeprowadzenia dużej liczby analiz laboratoryjnych obejmujących materiał badawczy o wysokim stopniu złożoności taksonomicznej. Realizacja zamówienia wymaga wysokiej sprawności operacyjnej oraz doświadczenia w pracy na dużych zbiorach prób, przy zachowaniu wymagań metodycznych HELCOM.
Na rynku krajowym występuje bardzo ograniczona liczba specjalistów posiadających wymagane kompetencje. Jednocześnie projekt wymaga zapewnienia spójności metodycznej, interkalibracji wyników oraz bieżącej współpracy z zespołem badawczym MIR-PIB, co w praktyce wyklucza możliwość zaangażowania wykonawców zagranicznych lub przypadkowych podmiotów

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR/25/FZP/DM/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań jakościowych i ilościowych 253 prób fitoplanktonu Morza Bałtyckiego, w tym analiza taksonomiczna oraz przygotowanie wkładu z wynikami badań do 3 raportów częściowych i raportu końcowego w ramach projektu realizowanego na rzecz PEJ Sp. z o.o

4.5.3.) Główny kod CPV: 73110000-6 - Usługi badawcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Iwoną Zaboroś, 81-107 Gdynia, ul. Płk. Dąbka 51/2 m.8

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 89072106386

7.3.4) Miejscowość: Gdynia

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 187085,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-05-31
2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi