Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. (II postępowanie)

Gmina Lipowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00219875
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00219875/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-28 13:33
Lokalizacja
Lipowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-102b2681-108d-48ce-8c68-8d2e09c3c111
Identyfikator
5532471814
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaObiekty użyteczności publicznejRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty na placu budowyWykonywanie pokryć dachowychRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty w zakresie kształtowania terenuSłoneczne moduły fotoelektryczneMeble i wyposażenie kuchniArtykuły łazienkowe i kuchenneWyroby sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00219875 z dnia 2026-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. (II postępowanie)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182628

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wiejska 44

1.5.2.) Miejscowość: Lipowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-324

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lipowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-102b2681-108d-48ce-8c68-8d2e09c3c111

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. (II postępowanie)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-102b2681-108d-48ce-8c68-8d2e09c3c111

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219875

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000782/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej - Świetlicy "Podlas" w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój” Działanie FESL.02.01 „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00188850

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.4.2026.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest pn.: Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej – Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE. Inwestycja ta jest realizowana w ramach jednego zadania inwestycyjnego w związku z przyjęciem wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Priorytetu: FESL.02 - Fundusze Europejskie na zielony rozwój, dla Działania: FESL.02.01 – Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej. W ramach zadania realizowana będzie zaprojektowanie oraz wykonanie prac w zakresie termomodernizacji budynku użyteczności publicznej Świetlicy „Podlas” w Lipowej wraz z montażem instalacji OZE.

Zakres przedmiotu zamówienia realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych związanych z poprawą efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej tzw. świetlicy Podlas w Lipowej przy ul. Barwnej 65 i 67, polegających na termomodernizacji budynku wraz z przebudową, w tym:
- prace termomodernizacyjne: ocieplenie przegród i wymiana stolarki, wymiana instalacji c.o. i c.w.u., wymiana źródła ciepła na pompę ciepła c.o. powietrze-woda, wymiana instalacji elektrycznej i modernizacja oświetlenia, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, systemu zarządzania i monitorowania produkcji energii z OZE,
- przebudowa w zakresie układu funkcjonalnego i przegród zewnętrznych, zagospodarowanie terenu, dostawa i montaż niezbędnego wyposażenia wraz z pozyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji, zezwoleń opinii oraz odbiorów (jeśli będą wymagane prawem). Forma zamówienia to zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno-użytkowego. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wszystkich niezbędnych decyzji, pozwoleń, zgłoszeń i wykonanie zadania zgodnie z wykonaną dokumentacją.

Do przedmiotu zamówienia należy uzyskanie niezbędnych decyzji, postanowień, opinii i uzgodnień oraz prowadzenie nadzoru autorskiego zakresie wykonywanej części projektowej oraz zapewnienie kierownictwa nad robotami we wszystkich branżach.

2. Lokalizacja:
Lipowa, ul. Barwna 65 i 67, działki nr ewidencyjnym: 1311/3 i 1311/4, obręb: Lipowa.
Program funkcjonalno-użytkowy stanowi załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej

45000000-7 - Roboty budowlane

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni

44410000-7 - Artykuły łazienkowe i kuchenne

44411000-4 - Wyroby sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 585 700,00 zł brutto. W wyznaczonym terminie składania ofert wpłynęło pięć ofert, z których każda przewyższała wskazaną kwotę.
W związku z powyższym wszystkie oferty niepodlegające odrzuceniu przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego, określone przed wszczęciem postępowania. Tym samym brak jest możliwości wyboru oferty najkorzystniejszej oraz zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w granicach zabezpieczonych środków finansowych.
Mając powyższe na uwadze, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2026-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane