Wykonanie badań jakościowych i ilościowych fitoplanktonu oraz przygotowanie wkładu do raportówWR24
MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00219908
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00219908/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-04-28 13:38
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ac90a2cb-9c84-4bf5-a0aa-09cf14776977
- Identyfikator
- 5860102441
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00219908 z dnia 2026-04-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie badań jakościowych i ilościowych fitoplanktonu oraz przygotowanie wkładu do raportówWR24
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY
1.3.) Oddział zamawiającego: Sekcja Przetargów i Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000144733
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Hugo Kołłątaja 1
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-332
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@mir.gdynia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przetargi.mir.gdynia.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Państwowy Instytut Badawczy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie badań jakościowych i ilościowych fitoplanktonu oraz przygotowanie wkładu do raportówWR242.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac90a2cb-9c84-4bf5-a0aa-09cf14776977
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219908
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań jakościowych i ilościowych 149 prób fitoplanktonu Morza Bałtyckiego, w tym analiza taksonomiczna oraz przygotowanie wkładu obejmującego wyniki badań i ich interpretację do 3 raportów częściowych, raportu końcowego oraz raportu z charakterystyki stanu środowiska wód morskich w ramach projektu realizowanego na rzecz PEJ Sp. z o.o.
Specyfika przedmiotu zamówienia polega na konieczności przeprowadzenia zaawansowanych analiz taksonomicznych oraz pogłębionej interpretacji wyników badań i ich integracji w ujęciu ekosystemowym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi HELCOM, metodykami oceny stanu wód wg. GIOŚ oraz odpowiednimi Rozporządzeniami dot. klasyfikacji stanu środowiska morskiego. Zakres ten wykracza poza standardowe analizy laboratoryjne i obejmuje również opracowanie merytorycznego wkładu do raportów środowiskowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WR/24/FZP/DM/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań jakościowych i ilościowych 149 prób fitoplanktonu Morza Bałtyckiego, w tym analiza taksonomiczna oraz przygotowanie wkładu obejmującego wyniki badań i ich interpretację do 3 raportów częściowych, raportu końcowego oraz raportu z charakterystyki stanu środowiska wód morskich w ramach projektu realizowanego na rzecz PEJ Sp. z o.o.
4.5.3.) Główny kod CPV: 73110000-6 - Usługi badawcze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kobos Justyna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 77101102362
7.3.3) Ulica: Startowa 19g/5
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 140829,79 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-07-31| 2026-04-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |