Budowa pawilonu toalety publicznej przy przystanku autobusowym Oborniki Miasto.

Gmina Oborniki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00220686
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00220686/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-04-29 08:31
Lokalizacja
Oborniki, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0af7556d-d409-46b8-a0bd-e8cfd859a01f
Identyfikator
6060081962
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania dróg i autostradRoboty na placu budowyPróbne wiercenia i wykopyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty odwadniające i nawierzchnioweUsługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWymiana nawierzchni drogowejRoboty instalacyjne elektryczneInne instalacje elektryczneObiekty użyteczności publicznejKonstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

Wykonawcy

1 przyznane

BUDOTECHNIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPilchowice, PL · lot 0
585 831,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00220686 z dnia 2026-04-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa pawilonu toalety publicznej przy przystanku autobusowym Oborniki Miasto.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oborniki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258804

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszałka Józefa Piłsudskiego 76

1.5.2.) Miejscowość: Oborniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-600

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.oborniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.oborniki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0af7556d-d409-46b8-a0bd-e8cfd859a01f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa pawilonu toalety publicznej przy przystanku autobusowym Oborniki Miasto.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0af7556d-d409-46b8-a0bd-e8cfd859a01f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220686

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043404/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II. Budowa węzła przesiadkowego na stacji Oborniki Wielkopolskie i rozbudowa węzła Oborniki Miasto

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151876

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.05.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa pawilonu toalety publicznej przy przystanku autobusowym Oborniki Miasto.
2. W ramach przedmiotu zamówienia należy:
1) opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej określonej w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z uzyskaniem niezbędnych, wymaganych prawem opinii, warunków technicznych, uzgodnień, pozwoleń i decyzji administracyjnych,
2) wykonanie wszystkich robót budowlanych niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy na podstawie opracowanej przez wykonawcę i zatwierdzonej przez zamawiającego dokumentacji projektowej,
3) pełnienie kompleksowego nadzoru autorskiego jednostki projektowej nad realizacją przedmiotu umowy.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac projektowych i wykonanie robót budowlanych mających na celu:
1) roboty rozbiórkowe, wywóz i utylizacja elementów kolidujących bądź zbędnych dla realizacji zamierzenia,
2) roboty ziemne, układanie warstw podposadzkowych,
3) wykopy i ułożenie przewodów kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i zasilania elektrycznego
4) wykonanie fundamentów pod budowę / montaż obiektu,
5) budowę montaż prefabrykowanego pawilonu automatycznej toalety publicznej,
6) podłączenie toalety do sieci infrastrukturalnych,
7) wyposażenie toalety w niezbędne urządzenia, sprzęt i automatykę,
8) zagospodarowanie terenu przetworzonego w otoczeniu obiektu - utwardzenia nawierzchni, urządzenie zielenin (niska zieleń, trawa, drzewka),
9) uruchomienie (rozruch) pracy obiektu,
10) uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach.
4. Uwaga!!! Do realizacji wskazuje się lokalizację obiektu toalety określoną w Wariancie 2 Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
5. Prowadzenie robót budowlanych odbywać się będzie bezpośrednio przy funkcjonującym obiekcie usługowym - węzeł komunikacyjny przesiadkowy, w tym przystanek autobusowy wielostanowiskowy i stacja kolejowa. Obszar prowadzonych robót należy zabezpieczyć przed dostępem np. ogrodzenie, a w przypadku korzystania z pasów drogowych należy uzyskać warunki i zgodę zarządcy. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych opracowań (np. stałych bądź czasowych projektów organizacji ruchu) wykonawca wykona je i uzyska stosowne zgody własnym staraniem i kosztem. Wszelkie kolizje z przebiegiem infrastruktury należy rozwiązać i od strony formalnej i od strony techniczno-organizacyjnej własnym staraniem i kosztem (w tym ewentualne dodatkowe opracowania wymagane przez gestora sieci). Prace należy organizować ostrożnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa użytkowników dworca autobusowego i uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, w obszarze sąsiadującym, prowadzone są roboty budowlane, których inwestorem jest PKP PLK S.A., związane z budową drugiego toru kolejowego, przeprawy mostowej i przebudowy stacji kolejowej Oborniki Miasto (drugi peron).
6. Wykonawca oprócz wykonania ww. prac zobowiązany jest do wykonania tablicy informacyjnej dot. otrzymanego dofinansowania o wymiarach 240x120 cm, o konstrukcji stalowej, montaż w stopie betonowej. Tablica musi być zgodna z wytycznymi dostępnymi na stronie internetowej pod adresem:
https://funduszeue.wielkopolskie.pl/komunikacja-i-widocznosc/poznaj-zasady-promowania-projektu
7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Programie Funkcjonalno-Użytkowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej

44000000-0 - Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 585831,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8791396,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 585831,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDOTECHNIKA Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6310200133

7.3.3) Ulica: ul. Bierawka 2a

7.3.4) Miejscowość: Pilchowice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-145

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty budowlane związane z budową przyłączy i fundamentu.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 585831,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane