Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie oraz budowa sieci wodociągowej w m. Dąbie

GMINA DĄBIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00509640
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00509640/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-20 13:15
Lokalizacja
Dąbie, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3d4ba382-5cfd-48be-9783-4592869489c2
Identyfikator
6662018485
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweUsługi projektowania architektonicznegoUsługi projektowania mostówUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąRoboty budowlaneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie nawierzchni ulicWymiana nawierzchniInstalowanie znaków drogowychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty pomocnicze w zakresie wodociągów

Wykonawcy

2 przyznane

KRZYSZTOF ŁUCZAKUniejów, PL · lot 0
2 265 877,71 PLN
KRZYSZTOF ŁUCZAKUniejów, PL · lot 1
194 678,25 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00509640 z dnia 2024-09-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie oraz budowa sieci wodociągowej w m. Dąbie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĄBIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019071

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Adama Mickiewicza 1

1.5.2.) Miejscowość: Dąbie

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-660

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminadabie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dabie.nowoczesnagmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3d4ba382-5cfd-48be-9783-4592869489c2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie oraz budowa sieci wodociągowej w m. Dąbie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d4ba382-5cfd-48be-9783-4592869489c2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00509640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00212938/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie oraz budowa sieci wodociągowej w m. Dąbie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00404277

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1715447,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie robót budowlanych – zadanie: Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie oraz budowa sieci wodociągowej w m. Dąbie, w trybie zaprojektuj i wybuduj, w zakresie zgodnym z programami funkcjonalno-użytkowymi, w ramach następujących części:

Część I – Modernizacja Infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie,

Zakres zadania obejmował będzie modernizację odcinków dróg znajdujących się w
zarządzie Burmistrza Miasta Dąbie. Na terenie Gminy Dąbie występuje wiele odcinków dróg o nawierzchni nieutwardzonej – gruntowej oraz wiele odcinków dróg o nawierzchni utwardzonej lecz znajdującej się w złym stanie technicznym wymagającym pilnej naprawy. Modernizacja infrastruktury drogowej obejmować będzie wykonanie nawierzchni asfaltowych lub innych utwardzeń na odcinkach dróg posiadających nawierzchnie utwardzone lecz znajdujące się w złym stanie technicznym lub wymagającym zmiany parametrów drogi. Realizacja inwestycji poprawi znacząco bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu oraz przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej gminy Dąbie. Inwestycja pozwoli na integrację różnego rodzaju form transportu, co usprawni komunikację w regionie i skróci czas dojazdu do pracy, szkół i placówek usługowych w tym obszarze. Zły stan dróg wynika z faktu że większość dróg to odcinki dróg wykonane w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych o warstwach konstrukcyjnych nieprzystosowanych do obecnych obciążeń pojazdów. Powstałe wyrwy w nawierzchni dróg uniemożliwiają ruch na drogach a nawierzchnia wykonana przed latami dziewięćdziesiątymi pozbawiona jest właściwych podbudów. Cienka warstwa samego asfaltu uległa degradacji w skutek dużego użytkowania. Realizowana inwestycja ma ułatwić także kontakt centrum gminy ze szkołami podstawowymi na obszarach wiejskich Gminy Dąbie, ma zapewnić likwidację wykluczenia komunikacyjnego i społecznego osób z miejscowości najbardziej oddalonych od miasta Dąbie.

Zadanie dotyczy wykonania modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie w zakresie:
a. Remont drogi w m. Agustynów w ramach modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie na długości 950,00 mb, działka ewidencyjna nr 710 obręb Augustynów – odcinek drogi do wykonania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie załączonego programu funkcjonalno-użytkowego,
b. Remont drogi w m. Chełmno Wieś, Bród, Lutomirów w ramach modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie na długości 1490,00 mb, działki ewidencyjne nr: 258/1 obręb Chełmno Wieś, 184 obręb Bród, 268 obręb Lutomirów – odcinek drogi do wykonania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie załączonego programu funkcjonalno-użytkowego,
c. Remont drogi w m. Bród w ramach modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie na długości 200,00 mb, działka ewidencyjna nr 185/1 obręb Bród – odcinek drogi do wykonania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie załączonego programu funkcjonalno-użytkowego,
d. Remont drogi w m. Gaj w ramach modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie na długości 670,00 mb, działki ewidencyjne nr 263/1; 123 obręb Gaj – odcinek drogi do wykonania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie załączonego programu funkcjonalno-użytkowego,
e. Remont drogi w m. Rośle, Karszew w ramach modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie na długości 945,00 mb, działki ewidencyjne nr: 329/1 obręb Rośle; 530/1 obręb Karszew – odcinek drogi do wykonania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie załączonego programu funkcjonalno-użytkowego

Zakres robót objętych zamówieniem:
Remont dróg na łącznej długości: 4255,00 mb odcinki dróg do wykonania w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie załączonych programów funkcjonalno-użytkowych.

Roboty towarzyszące
W ramach robót towarzyszących przewidziano:
• Obsługę geodezyjną zadania ( tyczenie i inwentaryzację ),
• Sporządzenie projektu organizacji ruchu, jego zatwierdzenie oraz wprowadzenie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71322300-4 - Usługi projektowania mostów

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45000000-7 - Roboty budowlane

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.) Wartość części: 1430894,31 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie robót budowlanych – zadanie: Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Dąbie oraz budowa sieci wodociągowej w m. Dąbie, w trybie zaprojektuj i wybuduj, w zakresie zgodnym z programami funkcjonalno-użytkowymi, w ramach następujących części:
Część II – budowa sieci wodociągowej w m. Dąbie – etap I.

Uzupełnieniem inwestycji drogowych będzie budowa i przebudowa odcinka sieci wodociągowej w ul. Nadrzecznej w Dąbiu, który jest w złym stanie technicznym. Jego
azbestowa technologia stanowi barierę w kontynuacji przebudowy sieci drogowej na terenie Gminy Dąbie. Projektowany wodociąg stanowić będzie zasilanie miasta Dąbie, które zastąpi istniejącą sieć wodociągową w ul. Łęczyckiej. Wodociąg w ul. Łęczyckiej wykonany jest z materiałów azbestowych i z częstymi awariami. Jednocześnie wodociąg w ul. Łęczyckiej ze względu na zbyt małą średnicę nominalną - DN100 mm stanowi znaczny opór dla przepływu wody i stanowi silne dławienie ciśnienia dla całej sieci w mieście. Średnica wodociągu jest dodatkowo zmniejszona przez zalegające twarde osady kamienia na ściankach rurociągu. Dławienie wodociągu rozdzielczego doprowadzającego wodę do miasta powoduje zagrożenie braku możliwości uzyskania właściwej wydajności wodociągu do celów przeciwpożarowych jak i konsumpcyjnych.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej budowy wodociągu w ul. Nadrzecznej PEHD SDR11 DN/OD=225mm – 286,5 m a następnie wykonanie prac wg. powyższego projektu i dokonanie wszelkich odbiorów technicznych i inwentaryzacji geodezyjnej.
Zakres przedmiotowego zamówienia obejmuje wyłącznie budowę sieci wodociągowej w ul. Nadrzecznej w Dąbiu – etap I o długości 286,5 m oznaczony jako w1 do węzła w3 i włączenia do istniejącej sieci wodociągowej. Etap ten obejmuje również przełączenie do nowego rurociągu wszystkich istniejących przyłączy.
Zakres przedmiotowego zamówienia nie obejmuje budowy sieci wodociągowej w ul. Nadrzecznej w Dąbiu – etap II o długości 801,5 m węzeł oznaczony jako w8 do ul. Nadrzecznej na odcinku w2.
W ulicy Nadrzecznej występuje wodociąg konsumpcyjny o nieustalonej średnicy i materiale. Przewiduje się przełączenie istniejących przyłączy do projektowanego wodociągu HDPE 225. Poprawi to znacząco jakość dostawy wody do konsumentów. Zaleca się wymianę przyłączy do urządzenia pomiarowego. Budowa polegać będzie na wykonaniu rurociągów w całości z tworzyw sztucznych np.PEHD. Przewiduje się zastosowanie armatury w postaci zasuw miękkouszczelnionych. W celu uniknięcia dewastacji w terenie w dużej części zakłada się realizację rurociągów za pomocą technologii przewiertów sterowanych horyzontalnych.
Lokalizacja sieci wodociągowej: działki nr 424/1, 1363/2 obręb 0001, nazwa obrębu: Dąbie, Miasto Dąbie.

Roboty towarzyszące
W ramach robót towarzyszących przewidziano:
• Obsługę geodezyjną zadania
• Badania jakości wody,
• Koszt nadzoru archeologicznego,
• Sporządzenie projektu organizacji ruchu, jego zatwierdzenie oraz wprowadzenie.,
• Zapewnienie ciągłości dostawy wody dla odbiorców. Roboty winny być realizowane w sposób zapewniający dostawę wody dla odbiorców. Dopuszczalna przerwa w dostawie 24 godziny. Obowiązek powiadomienia w przerwach wody oraz dostarczenia ewentualnych punktów tymczasowych dostawy wody po stronie wykonawcy.
• Nie przewiduje się demontażu „starych” sieci i przyłączy wodociągowych, oprócz hydrantów p-poż oraz elementów zasów oraz pozostałego uzbrojenia sieci i przyłączy, na poziomie terenu. Zdemontowane elementy stalowe oraz żeliwne należy przekazać zamawiającemu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

4.5.5.) Wartość części: 284552,85 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2265877,71 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2969502,81 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2265877,71 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Krzysztof Łuczak-LukPol Krzysztof Łuczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8281407038

7.3.3) Ulica: ul. Dąbska 26

7.3.4) Miejscowość: Uniejów

7.3.5) Kod pocztowy: 99-210

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2265877,71 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 322 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 194678,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 372395,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 194678,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Krzysztof Łuczak- LukPol Krzysztof Łuczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8281407038

7.3.3) Ulica: ul. Dąbska 26

7.3.4) Miejscowość: Uniejów

7.3.5) Kod pocztowy: 99-210

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 194678,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 322 dni

2024-09-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane